Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Agnesa Vuthaj, mbretėresha e Miss-eve nė vite

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Agnesa Vuthaj, mbretėresha e Miss-eve nė vite   15/1/2008, 14:22

Tė shumta janė konkurset e bukurisė tė zhvillu ara ndėr vite nė Shqipėri ndėrsa vajza mė e bukur e vitit ka marrė pjesė nė njė sėrė evenimentesh tė tjera mbarėkombėtare. E ndėrkohė qė nė vendin tonė organizohen ēdo vit dy konkurse tė mėdha bukurie: Miss Albania dhe Miss Shqipėria, vajzat fituese janė dyfish nė numėr ēdo vit.

Nė njė sondazh tė realizuar me anė tė klikimeve nė faqen e internetit se cila ėshtė vajza miss, mė e bukura ndėr vite, Agnesa Vuthaj zė vendin e parė. Janė 803 votues tė cilėt hedhin preferencėn e tyre pėr vajzėn Kosovare tė shpallur si Miss Shqipėria pėr vitin 2004. Ajo qėndron nė krye tė listės me 301 vota ose e konvertuar nė pėrqindje, 37.5%.

Pas saj, nė vend tė dytė renditet Valbona Selimllari me 101 vota ose 12.6%. Duke ndjekur Valbona Selimllarin renditja vijon: Yllka Berisha 8.5%m Hygerta Sako 3.9%, Denisa Kola 3.1%, Monika Zguro 3%, Irsa Demneri, Sidorela Kola, Venera Mustafa, Sadina Alla, Edlira Mema. Ajo nuk ia ka dorėzuar kurorėn fitueses sė kaluar Shqiponja Vllahnas me arsyetimin se gara nuk ishte institucionale.

Agnesa Vuthaj ka punuar si vullnetare pėr Kryqin e Kuq tė Kosovės, qė nga viti 2001, duke ndihmuar familjet e varfra, fėmijėt jetimė dhe tė tjerė. Ajo, gjithashtu ka punuar nė OJQ-nė “Vizioni” nė vendlindjen e saj, Istogu. Agnesa ka qenė e vetmja bukuroshe “Miss Kosova”, qė ėshtė pritur nga presidenti i Kosovės, Ibrahim Rugova.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Agnesa Vuthaj, mbretėresha e Miss-eve nė vite
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: