Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zbulohet lidhja sekrete e Shpat Kasapit me Rovena Stefen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Zbulohet lidhja sekrete e Shpat Kasapit me Rovena Stefen   12/1/2008, 17:19

Rovena Stefa - Mbas ndarjes me tė dashurin, zbulohet lidhja speciale me Shpat Kasapin.Ka qenė njė vit i mbarė pėrsa i pėrket profesionit pėr Rovena Stefėn.
Kėngėtarja e njohur edhe pse nuk ka marrė pjesė nė festivalet e muzikės sė lehtė qė organizohen ēdo vit nė Tiranė, ka pasur njė axhendė tejet tė ngjeshur. Prioritet si gjithmnonė kanė qenė koncertet jashtė Shqipėrisė, aty ku dihet se edhe pagesat janė mjaft joshėse. U shkrua gjatė pėr koncertet qė Rovena Stefa dhe Shpat Kasapi, (edhe ky njė kėngėtar i njohur nga Maqedonia), mbajtėn pėr bashkėatdhetarėt nė New York. Duke parė suksesin dhe kėrkesat e vazhdueshme, nga dhjetė ditė tė parashikuara, kėngėtarėt ndenjėn plot njė muaj e gjysmė. Tė kėnduarit live, qė tė dy dinė ta bėjnė shumė mirė, por edhe atmosfera e kėndshme, iu garantuan suksesin, por natyrisht edhe paratė. Me pas oreksi i dy kėngėtarėve pėr tė bashkėpunuar akoma, u bė edhe mė i madh. Mbas New Yorkut, Rovena me tė motrėn vendosėn qė nė pushimet e verės tė kenė tė alternuara punėn dhe plazhin. Kėshtu ato morėn me qera njė disko nė bregdetin e Durrėsit dhe aty pėr natė Rovena kėndonte live duke ftuar edhe plot kėngėtarė tė tjerė, kryesisht nga diaspora. Por i ftuari special dhe qė vinte mė shpesh nė atė disko e dini se cili ishte? Shpati.


Jo vetėm kaq, ata tė dy u mbyllėn me muaj tė tėrė nė studiot e inēizimit dhe pėr ta bėrė qė tė zgjasė sa mė shumė suskesin e bashkėpunimit tė tyre, inēizuan nė duet katėr kolazhe me muzikė popullore. Deri kėtu gjithēka duket si njė bashkėpunim i zakonshėm i dy kėngėtarėve tė cilėt kanė kuptuar se sė bashku mund tė jenė shumė mė tė suksesshėm, njė gjė tashmė e konfirmuar nga fansat e tyre. Por sipas burimeve tona, duket se kjo lidhje nuk ėshtė thjesht profesionale. Rovena dhe Shpati thonė qė edhe pushimet i kanė kaluar sė bashku nė plazhet e mrekullueshme tė Egjiptit. Ne kemi siguruar edhe disa foto ekskluzive ku tė dy kėngėtarėt janė tė hipur nė deve ...


Para pak javėsh ne botuam njė artikull ku iu treguam se lidhja njė vjeēare e Rovenės me njė shqiptar nga Maqedonia, kishte marrė fund. E pyetur pėr kėtė ēėshtje, Rovena pranoi ndarjen duke thėnė se si ēdo lidhje tjetėr, edhe ajo kishte problemet e veta dhe mosmarrveshjet arritėn deri aty sa ndarja ishte e paevitueshme. Lind pyetja: mos vallė shkaku i ndarjes ka qenė pikėrisht Shpat Kasapi? Mos vallė ish i dashuri i Rovenės ėshtė bėrė xheloz pėr kėtė bashkėpunim kaq tė dendur mes tyre? Nė fakt edhe po tė ishte kėshtu, shumė faj nuk ka pasi dihet qė Shpati ėshtė shumė i preferuar nga vajzat tė cilat janė gjithmonė nė rreshin e parė kur ai ėshtė nė koncert apo kur kėndon nė njė lokal, duke bėrė tifo pėr tė. Jemi pėrpjekur tė mėsojmė diēka mė shumė mbi kėtė lidhje duke kontaktuar me Shpatin dhe Rovenėn, por ata nuk pohojnė asgjė mė shumė sesa faktin se janė miq tė mirė. Ndėrkohė kronikat rozė tregojnė se Shpati ėshtė i lidhur me njė vajzė nga diaspora e cila jeton nė New York, dhe vjet ka marrė pjesė tek Miss Shqipėria. Nuk dimė nėse Shpati vazhdon akoma apo kjo lidhje ka patur fatin e lidhjes sė Rovenės me ish tė dashurin. Kaq mund tė themi pėr momentin, ndėrkohė qė fotot janė fakte kokėforta aq sa edhe njeriu mė naiv njė dyshim do ta kishte se marrėdhėnia e tyre ėshtė mė shumė se profesionale. Shpresojmė qė nė numrat nė vijim t’ju sjellim fakte tė reja, mbase nga dėshmitė e vetė protagonistėve tė kėsaj historie.

DISA Tė DHėNA PėR KėNGėTARėT

Shpat Kasapi ėshtė 22 vjeē dhe ka filluar tė kėndojė qė i vogėl duke fituar ēmimin “Beep 98” nė Maqedoni qė kur ishte 10 vjeē. Mė pas ka fituar shumė ēmime tė tjera nė Shqipėri, Kosovė dhe Maqedoni duke u kthyer nė njė idhull sidomos pėr vajzat adoleshente, kjo edhe falė pamjes sė tij tė kėndshme, pėrveē zėrit tė bukur.

Rovena Stefa ėshtė nga Fieri dhe njihet si njė zbulim i festivaleve tė muzikės sė lehtė. Shumė shpejt ajo e kaloi nė plan tė dytė kėtė zhanėr muzikor duke preferuar muzikėn popullore e cila siē dihet tė jep mė shumė popullaritet si dhe mundėsinė tė jesh mė nė kontakt me publikun, pasi festivalet bėhen vetėm njė herė nė vit.

Tė dy kėngėtarėt kanė pėrgatitur disa putpuri tė cilat janė nė treg si dvd dhe u transmetuan nga disa kanale televizive gjatė netėve tė Vitit tė Ri.Ndėrsa cd-ja del nė fund tė muajit janar.

Rovena po pėrgatitet pėr 2 singell qė do tė dalin gjatė muajve shkurt dhe mars, si dhe njė album i cili do tė jetė gati pėr verėn 2008.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Zbulohet lidhja sekrete e Shpat Kasapit me Rovena Stefen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: