Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Greta Koēi do tė kėndojė pėrkrah Toto Cutugnos

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Greta Koēi do tė kėndojė pėrkrah Toto Cutugnos   12/1/2008, 17:14

E pabesueshme, por ėshtė e vėrtetė... Greta do tė kėndojė pėrkrah Toto Cutugnos nė njė koncert qė do tė mbahet nė stadiumin e qytetit tė Shkodrės, mė datėn 1 maj kėtij viti, pikėrisht nė Festėn e Punėtorėve.
Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga vetė kėngėtarja, dhėnė ekskluzivisht pėr gazetėn Korrieri. "Ne agjendėn time kam njė projekt shume tė rėndėsishėm, qė lidhet me njė koncert madhėshtor, sė bashku me Toto Cutugnon. Koncerti do tė bėhet nė qytetin e Shkodrės, mė datėn 1 maj, ku unė do tė kėndoj njė pjesė tė mirė tė repertorit tim, shoqėruar nga njė trupė baleti", ka thėnė ajo.
Pavarėsisht se Cutugno i pėrket njė brezi krejt tė panjohur pėr Greten, ajo nuk stepet, por ka filluar tė njihet me repertorin e kėtij tė fundit: "Cutugno dhe fama e tij deri nė momentin qė mora ftesėn ishin tė panjohur pėr mua, pasi vetė mosha qė kam nuk mė favorizon. Por familja ime mė ka folur pėr vlerat dhe cilėsitė e kėtij kėngėtari, ndėrkohė qė tani po njihem me krijimtarinė e tij".
Greta do tė kėndojė live kėngėt mė tė zgjedhura nga repertori i saj dhe mė gjerė, ndėrkaq, edhe vetė Cutugno do tė jetė i shoqėruar nga njė grup i madh instrumentistėsh dhe balerinėsh, enkas pėr koncertin.
Mbrėmja do tė jetė e pėrmasave gala dhe si kryefjalė do tė ketė duetin Cutugno-Greta Koēi, shoqėruar edhe nga surpriza tė mėtejshme. Aktiviteti ėshtė mundėsuar nga Konsullata Italiane e qytetit tė Shkodrės, nė bashkėpunim me "Living Room".


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Greta Koēi do tė kėndojė pėrkrah Toto Cutugnos
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: