Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Universiteti Veror i Prishtinės(UVP)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 97
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Universiteti Veror i Prishtinės(UVP)   13/11/2007, 18:07

Universiteti Veror i Prishtinės (shkurt UVP) mbikqyret nga Zyra pėr marrėdhėnie me jashtėme Kosovės dhe nė viti 2006 ka mbajtur edicionin e 6 nė Prishtinė.

Universiteti Veror i Prishtinės funksionon brenda Universitetit publik tė Prishtinės dhe ka pėr qėllim qė studentėve tė ju mundėsoi bashkėpunimin nė krijimin e programeve akademike ndėrkombėtare, trajnime nė gjuhė tė huaja si dhe bashkėpunimin e lėvizjeve tė studentėve dhe tė stafit akademik me shtete tjera.

Historiku
Edicioni i parė ėshtė mbajtur nė vitin 2001 dhe ishte i suksesshėm. Ky sukses ishte baza nė termat e infrastrukturės, kontakteve lokale dhe ndėrkombėtare prej tė cilave universitetet e ardhshme verore dhe organizmat e tjerė ndėrkombėtarė akademikė mund tė pėrfitonin. Edicionet e vitit 2001, 2002 dhe 2003 kanė dhėnė disa projekte, kėshtu qė disa profesorė tė UVP-sė ligjėronin nė UP gjatė viteve tė rregullta akademike dhe dėrgojnė libra pėr bibliotekat e UP-sė, etj. Universitet verore tė cilat janė mbajtur dhe tendencat pėr mbajtjen e tyre nė tė ardhėmen e kanė bėrė qė ky Universitet tė jetė njė ngjarje viti me njė traditė tė mirė. Me pėrfundimin e edicionit tė katėrt, organizimi i projektit ėshtė transferuar gradualisht te personeli i Universitetit tė Prishtinės, i cili e organizojė edicionin e pestė e tė gjashtė tė UVP-sė si dhe pritet qė nė tė ardhėmen tė vazhdojė traditen.

UVP 2001-2004 ėshtė financuar nga Ministria e Punėve tė Jashtmė tė Holandės. Pėr secilin vit UVP shpenzon diku rreth 380.000 euro.

UVP 2005 ėshtė financuar bashkarisht nga Ministria e Punėve tė Jashtme tė Holandės, nga Ministria e Arsimit e Kosovės,Universitetii i Prishtinės, Pro Credit Bank dhe njė ndihmė simbolike nga Komiteti i Kryqit tė Kuq Ndėrkombėtarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Universiteti Veror i Prishtinės(UVP)
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Studentėt Shqiptarė-
Kėrce tek: