Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dasma e ēiftit Sarkozy-Bruni nė fillim tė shkurtit ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Dasma e ēiftit Sarkozy-Bruni nė fillim tė shkurtit ?   11/1/2008, 12:27

Presidenti francez Nicolas Sarkozy mund tė martohet me kėngėtaren italiane dhe ish-manekinen Carla Bruni nė fillim tė muajit tė ardhshėm, kėshtu ka raportuar njė e pėrditshme franceze duke cituar njė burim anonim.

Sipas kėsaj gazete Sarkozy i ka dhuruar Brunit njė unazė fejese prej diamanti dhe nė kėmbim ka pranuar njė orė tė markės Swiss.
"Ata do tė martohen! Mė 9 shkurt?" shkruan nė ballinėn e gazetės ku ėshtė paraqitur njė fotografi e ēiftit, tė dy me syze, derisa ishin nė vizitė Jordani, gjatė vikendit. Thuhet se ēifti Sarkozy/Bruni kanė caktuar datėn e martesės, mė 8 shkurt ose ndoshta 9 shkurt.
Zyra e presidentit francez ka refuzuar tė komentojė lidhur me kėtė.
Raporti koincidon me publikimin e rezultateve tė njė sondazhi nė Francė sipas sė cilit ka rėnė pėr 7% besimi i francezėve ndaj presidentit tė tyre, kryesisht pėr shkak tė brengave lidhur me ekonominė nė Francė por edhe pėr shkak tė jetės sė tij private.
Ēifti, qė u takua nė njė ndejė gjatė muajit nėntor vetėm disa javė pasi Sarkozy u shkurorėzua nga gruaja e tij e dytė Cecilia, kohėt e fundit ėshtė nė qendėr tė vėmendjes sė mediave nė Francė dhe mė gjerė. Vetėm nga nėntori ata kanė vizituar disa vende tė ndryshme tė botės, pėrfshirė Disneyland-in dhe Egjiptin.
Pas vizitės nė Egjipt muajin e kaluar, gjatė sė cilės Sarkozy ishte kritikuar se kishte pėrdorur njė avion privat qė i pėrkiste njėrit prej biznesmenėve mė me ndikim nė Francė, ai dhe Bruni kanė vizituar Jordaninė gjatė vikendit, me ftesė Mbretit Abdullah tė kėtij vendi.
Sarkozy do tė vizitojė Arabinė Saudite gjatė javės sė ardhshme por tė dielėn njė zyrtar arab ka bėrė tė ditur se Bruni nuk do ta shoqėrojė atė pėr shkak se feja islame nuk njeh marrėdhėniet jo-martesore.
Protokolli nė Arabi Saudite lejon qė vetėm bashkėshortet e udhėheqėsve tė shoqėrojnė bashkėshortėt e tyre gjatė vizitave qė ia bėjnė kėtij vendi.
"Zonjusha Bruni nuk do tė vijė nė Riad pėr arsye tė qarta" ka thėnė me kusht anonimiteti njė zyrtar i qeverisė Saudite. Ai nuk ka dashur tė elaborojė se pėr ēfarė arsyesh ėshtė fjala.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Dasma e ēiftit Sarkozy-Bruni nė fillim tė shkurtit ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: