Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Prishet tradita e ceremonisė “Globi i Artė”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Prishet tradita e ceremonisė “Globi i Artė”   11/1/2008, 12:25

Ceremonia e shpėrblimeve “Globi i Artė” ėshtė anuluar pėr t’u zėvendėsuar me njė konferencė pėr media pėr shkak tė grevės sė skenaristėve, tė cilėt po kėrkojnė tė ardhura mė tė mira. Fituesit do tė bėhen tė ditur gjatė njė konference, e cila do tė zgjasė njė orė, duke zėvendėsuar kėshtu darkėn e zakonshme dhe ceremoninė e ndarjes sė “globeve tė arta”.
Aktorėt kanė thėnė se nuk do t’i braktisin grevistėt, pra do t’i mbėshtesin skenaristėt deri nė fund.
Shoqata amerikane e skenaristėve ka hyrė nė grevė qė nga nėntori lidhur me tė ardhurat e mbledhura nga shkarkimet e filmave nė internet si dhe shitjet e DVD-ve, tė ardhura kėto nga tė cilat asnjėherė nuk pėrfitojnė skenaristėt, por vetėm kompanitė filmike.
Konferenca pėrmes sė cilės do tė bėhen tė ditur mė tė mirėt e vitit nė film dhe televizion do tė zėrė vend tė dielėn nė Beverly Hills nė kohėn lokale 6:00 pasdite.
“Jemi shumė tė mėrzitur qė ceremonia e pėrvitshme nuk do tė mbahet sivjet dhe miliona shikues nuk do tė mund ta shohin kėtė ngjarje madhėshtore dhe idhujt e tyre”, ka thėnė Jorge Camara, kryetar i Shoqatės sė gazetarėve tė huaj nė Hollivud.
Shoqata nė fjalė, e cila organizon ceremoninė ėshtė pėrpjekur tė gjejė njė kompromis qė tė mbahet ceremonia, mirėpo pėrpjekjet duket tė kenė qenė tė kota.
Lidhur me situatėn e krijuar aktori George Clooney ka thėnė se “shpresojmė qė tė gjithė aktorėt e nominuar do tė bojkotojnė ceremoninė derisa tė gjitha problemet tė zgjidhen”.
Mbetet tė shihet nėse problemet do tė zgjidhen deri se tė vijė koha kur ceremonia kryesore qė nderon kineastėt, Oskar, tė mbahet nė fund tė shkurtit.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Prishet tradita e ceremonisė “Globi i Artė”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: