Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Teuta Selimi vjen me "Femėr"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Teuta Selimi vjen me "Femėr"   11/1/2008, 12:24

Ka tri vite qė Teuta Selimi nuk ka nxjerrė nė shitje ndonjė album tė ri me kėngė tė saj. Kjo nuk ka qenė pauzė nė karrierė pėr Teutėn, sepse ajo gjatė kėsaj kohe ka pėrpunuar disa kėngė dhe potpuri, por qė janė kėnduar mė herėt edhe nga kėngėtar tė tjerė. Para pak ditėsh ėshtė lansuar albumi i saj i dytė, i cili pėrmban gjithsej tetė kėngė tė reja.
“Kėngėt nė kėtė album janė tė gjitha tė reja, ka kėngė edhe tė zhanrit argėtues, por mė shumė jam pėrqendruar te popullorja”, shprehet Teuta pėr “Infopress”.

Nė realizimin e kėtij albumi ajo ka bashkėpunuar me tekstshkrues dhe kompozitorė tė ndryshėm. “Tekstet i ka shkruar Arsim Bunjaku dhe Avni Qaili, Virusi i ka kompozuar disa nga kėngėt dhe tė tjerat Ardian dhe Artan Kastrati”, thotė ajo, duke shtuar se tematika e kėngėve pėrgjithėsisht ka tė bėjė me dashurinė pėrveē njėrės prej kėngėve qė i kushtohet kurbetit.


Dallimi i kėtij albumi nga ai i pari ėshtė se nė albumin e parė, thotė Teuta, ka eksperimentuar mė shumė me zhanre tė ndryshme, kurse kėtė herė ajo ėshtė pėrcaktuar nė muzikėn popullore, dhe shumica e kėngėve nė kėtė album janė ritmike.

Jam munduar prej shpirtit qė kėngėt tė jenė sa mė tė mira

Sa i pėrket realizimit tė ndonjė videoklipi, Teuta thotė se kėnga “Femėr” ka qenė njė lloj paralajmėrimi pėr kėtė album, gjithashtu ajo tregon se edhe kėngės tjetėr “S`mundem me u nda” i ėshtė realizuar video-klipi dhe ka filluar tė transmetohet edhe nėpėr televizione, por nuk ėshtė e sigurt nėse do tė realizojė ndonjė klip tjetėr.

“Ma merr mendja qė mjaftojnė dy videoklipe pėr njė album. Do tė bėj njė videoklip tjetėr por nuk e di a do t`jetė nga ky album apo ndonjė kėngė tjetėr, por poqė se vendos, atė do ta realizoj nė Kosovė, sepse tri videoklipet tjera i kam realizuar nė Shkup dhe tash mendoj qė kėtu ka arritur niveli i profesionalizmit dhe s`do tė ketė nevojė tė shkoj nė Shkup”, shprehet Teuta.

Ajo gjithashtu shpreson qė ky album do tė pritet mirė nga adhuruesit e saj. “Shpresoj qė do tė pritet mirė ky album, unė jam munduar prej shpirtit qė kėngėt tė jenė sa mė tė mira, mendoj qė secili do ta gjejė veten nė kėtė album, unė nuk e bėj kurrė vlerėsimin vetė, nuk pėrfundoj qė ndonjė projekt i ri tė dalė nė shitje pa e dėgjuar dhe vlerėsuar edhe njerėzit rreth meje dhe nėse atėherė tė gjithė jemi dakord, vendosim ta lansojmė”, tregon ajo duke shtuar se i tėrė projekti ėshtė realizuar nėpėrmjet produksionit “Arboni”.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Teuta Selimi vjen me "Femėr"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: