Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Punė nė Shqipėri!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 97
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Punė nė Shqipėri!   9/1/2008, 12:24

Nje nder shqetsimet me te medha qe perballojne dhe studentat pasi arrine te marrin diplomen e shkolles se larte eshte gjetja e nje pune ne profesionin e tyre qe ato kane zgjedhur te diplomohen. Me shqetson shume fakti se ku perfundon rinia shqiptare pasi diplomohet?
A eshte i vertete pohimi qe nje "diplome e jashtme eshte nje mundesi me e tepert" per tu punusuar ne shqiperi?
Dini ju ndonje mundesi punesimi qe ofrojne institucione te ndryshme per studentat e sapo diplomuar dhe pa eksperience ne shqiperi?
Po neqoftese je i diplomuar jashte shtetit a ka fronte pune qe te ofrojne institucione te ndryshme apo duhet te jesh i diplomuar brenda shqiperise?
A ka ndonje limit mbi shtetesine e personit dhe pozicionin qe ai mbart ne nje profesion. DMTH a ka mundesi qe nje shtetas i huaj te punoje ne nje institucion qeveritar shqiptar?
Si perfundim ku mendoni se eshte e ardhmja me e sigurt per studentat e diplomuar jashte shtetit shqiptar, ne Shqiperi apo ne shtetin ku jetojne.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Punė nė Shqipėri!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Studentėt Shqiptarė-
Kėrce tek: