Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ledja Tusha, shqiptarja pėrfaqėson Kanadanė nė Miss Universe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ledja Tusha, shqiptarja pėrfaqėson Kanadanė nė Miss Universe   9/1/2008, 12:16

Ėshtė vetėm 24 vjeēe. Eshtė shqiptare. E lindur nė Tiranė, dhe prej pesė vjetėsh jeton nė Kanada, ku jeton sė bashku me familjen.
Studion pėr mjekėsi nė Universitetin Ryeson dhe punon nė kompaninė bankare “TD Canada Trust”. Quhet Ledja Tusha dhe kėto ditė ka prekur gjithė faqet rozė tė shtypit kanadez. Ėshtė pėrzgjedhur si pėrfaqėsuesja e Kanadasė pėr pjesėmarrjen nė Miss Univers. Shqiptarja ėshtė pėrzgjedhur tri ditė mė parė fituesja e njė nga shtatė kandidatet pėr Miss Universi - Kanada 2008. Media elektronike shqiptare dhe forumet virtuale i kanė kushtuar vėmendje tė madhe bukuroshes shqiptare nė Kanada.
Pėr gazetat kanadeze, Tusha ėshtė shprehur se ėma ka luajtur njė rol tė rėndėsishėm nė jetėn e saj. Dhe ka lėnė pas karrierėn - pėr t’i dhėnė Ledjas njė mundėsi pėr njė tė ardhme mė tė mirė dhe pėr tė realizuar ėndrrat. Ledja i beson shumė thėnies sė artė kanadeze: “Mėso tė japėsh - atė ēfarė t’i kėrkon”. Ajo e ndjen qė duke fituar titullin Miss Universi Kanada, do tė ketė njė mundėsi dhe fuqi tė plotė pėr tė ndihmuar organizatat bamirėse. Shton se e ndjen qė do tė ketė pėrpara tani njė nivel tė ndryshėm, duke pėrfaqėsuar kėtė shtet tė bukur. Por pikėsynimi i saj ėshtė qė tė zotėrojė dhe tė menaxhojė nė tregun e Boutique Hotel. Duke ardhur nė Kanada dhe duke lėnė pas kujtimet e fėmijėrisė, shoqėrinė dhe tė afėrmit, pėr Tushėn ka qenė njė kalim i vėshtirė. Por qė shumė shpejt u vu re qė ēdo gjė shkoi mė mirė, ashtu ndoshta dhe si ajo e kishte menduar.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Ledja Tusha, shqiptarja pėrfaqėson Kanadanė nė Miss Universe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: