Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 8 Aktorėt mė tė famshėm Hollywoodian ..!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 97
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: 8 Aktorėt mė tė famshėm Hollywoodian ..!!   13/11/2007, 18:00

Kush janė meshkujt mė tė famshėm tė Hollivudit. Copėza jete nga mė tė mirėt e roleve nė film.Tė famshėm dhe tė pavdekshėm. Janė 8 aktorė mė tė shquar botėrorė qė kanė merituar kėtė vlerėsim. Pėr tė bėrė radhitjen janė zhvilluar sondazhe tė publikut, rolet e aktorėve dhe mė kryesor ka qenė mendimi i kritikėve. Sipas kėtij koordinimi, janė zgjedhur 8 meshkuj, tė cilėt nėpėrmjet roleve janė bėrė tė pėrjetshėm. Duke i zbuluar njė nga njė vipat e kinematografisė, gazeta “Dita” boton atė ēfarė ėshtė shkruar nė mėnyrė tė pėrmbledhur pėr ta.

Ėshtė i lindur mė 25 prill 1940 nė East Harlem (New-York). Ai rrjedh nga njė familje e varfėr dhe ka jetuar te fqinjėt me gjyshen e tij. Teksa kalonte fėmijėrinė e tij, Pacino e pa veten se kishte talent pėr aktrim dhe filloi tė merrej me tė nė pėrgjithėsi. Dhe pas njė kohe tė shkurtėr ai arriti qėllimin e tij qė tė bėhet aktor i Hollywood-it. Filmat mė tė njohur tė tij janė: "The Godfather - I, II, III", ku nė tė tri pjesėt ai fitoi Oskar, "Donie Brasko", "Heat", "Devils Advocate" etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
8 Aktorėt mė tė famshėm Hollywoodian ..!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: