Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pushime alla shqiptare festime duke punuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Pushime alla shqiptare festime duke punuar   7/1/2008, 16:47

Ėshtė kthyer edhe nė Shqipėri tash mė nė njė traditė tė bukur ardhja e festave tė fundvitit; Krishtlindjet dhe Viti i Ri, me pushime dhe dhurata. Shumė njerėz nė fakt
kanė bėrė kėtė gjė; kanė festuar dhe gėzuar nė ambientet familjare apo edhe nė restorante e lokale tė ndryshme. Ndėrkohė qė ka pasur nga ata tė tjerė, qė janė vėnė nė shėrbim tė kėnaqėsisė sė shumicės. Kėta kanė qenė shumė prej kėngėtarėve, qė natėn e Vitit tė Ri e kanė kaluar nė punė. Kjo, jo mė shumė pėr kėnaqėsi tė tyre, por tė xhepit… Emra tė ndryshėm kanė zgjedhur kėshtu sheshe, lokale, restorante, qytete dhe kryeqytete tė ndryshme, pėr tė uruar pėrmes kėngėve publikun dhe fansat e tyre. Kemi pyetur disa prej tyre, tė cilėt po i servirim nė kėtė shkrim post-festime.

BLEONA QERRETI - Pėr kėngėtaren Qerreti, festat edhe kėtė herė u kombinuan me punėn. Ajo ka qenė pėr festėn e Krishtlindjeve nė Bruksel, ku ishte e ftuar nė njė koncert atje. Ndėrkohė qė i pranishėm aty ka qenė padyshim edhe bashkėshorti i saj Gani e mė pas, tė dy sėrish kanė qenė nė natėn e Vitit tė Ri nė Zvicėr, ku ajo sėrish ka kėnduar nė njė koncert. “Koncertet i lėnė vendin njėri-tjetrit dhe gjatė kėtyre kohėve nuk kam as mundėsi tė pushoj. Megjithatė, tė kėnduarit ėshtė ajo qė mė bėn mua tė lumtur, kėshtu qė nuk mė lodh mė kjo gjendje. Isha e pranishme nė Bruksel pėr koncertin e Krishtlindjeve. Nė datė 28 e 29 dhjetor isha nė Tetovė nė Golden Gate. Ndėrkohė qė nė datat 31 Dhjetor dhe 1 janar, isha e ftuar nė Genevė nė diskon “Ulpiana”. Dhe tani vetėm pushiiiiiime”, - tregon ajo.


BLERO - Edhe pėr kėngėtarin kosovar Blero, festat hyjnė nė axhendėn e tij tė koncerteve, e cila siē thotė ai vetė, ėshtė mbushur qė para dy muajsh. “Unė isha nė njė koncert nė Zvicėr pėr Krishtlindje, nė Gjenevė pėr datėn 31 dhe nė datėn 1 janar nė njė koncert nė Kosovė. Nuk bėhej fjalė pėr asnjė ditė pushimi dhe nuk munda tė qėndroja edhe kėtė fundviti me tė afėrmit e mi, por sėrish festat pėr mua ishin vetėm nė punė”. E nė fakt ai e kishte planifikuar qė nė fund tė vitit nuk mund tė kishte pushime, kėshtu qė pėr to mendoi mė parė duke shkuar nė Tailandė, ku qėndroi dy javė rresht para festave, pėr tė qenė sa mė nė formė nė koncertet e njėpasnjėshme ku ai ishte prezent.LEONORA POLOSKA- E njėjta gjė ndodhi edhe me kėngėtaren bukuroshe nga Maqedonia. Ajo iu bashkua edhe kėtė Vit tė Ri koncerteve festive, duke e shndėrruar festėn nė punė. Ka udhėtuar nė disa vende tė Evropės, (Zvicėr, Genevė) nėpėr koncerte me tė tjerė kolegė tė saj. Ndėrkohė qė tregon se “jam shumė e kėnaqur me vitin qė sapo u mbyll, ka qenė njė vit ku kam realizuar mjaft projekte tė mia, ndėrkohė qė po punoj qė kėtė fillimviti tė sjell pėr fansat e mi, albumin tim tė katėrt”.AURELA GAĒE - Ashtu si edhe pėr kėngėtaret e tjera, edhe pėr kėngėtaren e suksesshme, si nė Shqipėri edhe nė Amerikė, Aurela Gaēe nata e Vitit tė Ri ka qenė njė natė pune. Ka qenė prezente nė njė koncert nė New York, gjatė ndėrrimit tė viteve, duke kėnduar pėr gjithė bashkatdhetarėt shqiptarė qė ndodhen atje. “Koncerti i ndėrrimit tė viteve ishte parashikuar disa muaj mė parė. Dhe ishte kjo arsyeja qė unė nuk qėndrova nė Shqipėri pėr tė kaluar Vitin e Ri. Ka qenė njė mbrėmje e veēantė dhe ndjehem mirė qė isha atje, pasi kur publiku kėnaqet, kėnaqėsia ime ėshtė e dyfishtė”.ANJEZA BRANKA e ka pritur mbrėmjen nė qytetin e Lushnjės. Mos u lodhni tė mendoheni nėse ajo ka ndonjė lidhje farefisnore atje, apo dhe tjetra, se ajo shkoi atje pėr tė kaluar njė Vit tė Ri ndryshe. Absolutisht jo. Ajo ishte nė krye tė detyrės me disa nga kėngėt e saj mė tė njohura, pėr tė pritur ndėrrimin e viteve nė koncertin e organizuar nė sheshin qendror tė qytetit tė Lushnjės. Duke lėnė mėnjanė kėshtu festėn familjare me bashkėshortin dhe fėmijėn e saj.ATO QĖ ZGJODHĖNFAMILJEN…
GERTA HETA - Ėshtė ndėr ata persona qė e kishin planifikuar gjithēka me detaje. Kjo, pasi ajo dėshironte qė natėn e Vitit tė Ri ta kalonte sa mė kėndshėm dhe jo nė mėnyrė spontane, por gjithēka e organizuar. E si njė vajzė e mirė, vendosi tė festonte pranė familjes sė saj. “Pas gjashtė vitesh qė e kam pas festuar jashtė, kėtė herė natėn e Vitit tė Ri e kalova me familjen time nė shtėpi gjer nė orėn 12:00 tė natės. Mė pas shkuam tek shtėpia ime e re, ku kisha pėrgatitur njė festė me shoqėrinė time. Nuk mė pėlqente tė dilja apo tė shkoja nėpėr pub-e, pasi si gjithmonė bėhet shumė rrėmujė”, - rrėfen ajo.HUEYDA EL SAIED - Pasi kaloi njė muaj nė Prishtinė e pasi festoi me miqtė Krishtlindjet nė Tiranė, u largua pėr tė festuar Vitin e Ri nė Paris. “Isha nė Paris, pastaj shkova nė Roterdam tri ditė dhe tani ndodhem nė Belgjikė tek mami. Gjatė ndėrrimit tė dy viteve ishim nė njė restorant ku ia kaluam kėndshėm, kėndova dhe kėrceva, piva e kėndova pėrsėri (qesh).XHEMI SHEHU - Showgirl-ja e njohur e spektakleve ka qenė ndėr ata persona qė kishte vendosur qė kėtė Vit tė Ri tė qėndronte pranė familjes. Ka festuar dhe ngrėnė darkėn tradicionale me familjen e saj. Pėr tė kaluar mė pas orėt e para tė janarit 2008 bashkė me tė dashurin e saj Visin dhe shoqėrinė e tyre nė lokalet e natės nė kryeqytet. Njė festim mė shumė familjar, por qė do tė pasohet me njė fundjavė romantike dhe e rezervuar enkas pėr Visin jashtė kryeqytetit, pėr tė festuar kėshtu tė dy ata vetėm mbėrritjen e Vitit tė Ri.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Pushime alla shqiptare festime duke punuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: