Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mijera vete dyndin rruget

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Mijera vete dyndin rruget   6/1/2008, 16:45

Mijera Londineze jane dyndur ne sheshin kryesor te qytetit , ne diten e pare te ketij muaji per te zhvilluar paraden vjetore te Vitit te Ri..Parakalimi nisi ne 12, te drekes ne Parliament Square.
Nje sere bandash marshuese dhe Cheerleaders, nder te cilet edhe te maskuar me kostume shumengjyresh, argetuan turmen e spektatoreve me performanca te ndryshme. Shikuesit valevisnin flamure dhe duartrokisin paraden. Kjo tradite, eshte zhvilluar fillimisht ne vitin 1986 , dhe tashme eshte edicioni i 22-te i saj. Ajo merr jete pikerish nje dite pasi qindra mijera qytetare priten nderrimin e viteve nen spektaklin e mrekullueshem te fishekzjarreve ne River Thames (Lumin e Tamizit), e miliona te tjere trokiten gotat neper festa te ndryshme pergjate vendit..
Anglezet jane i vetmi vend ne bote qe nuk i nderpreu eventet sportive edhe me date 1 Janar 2008. Per ta zere se s"ka nderrim vitesh. Ditet jane po njesoj, dhe duhen jetuar sa me shume... Sa duhet te marrim ne nga Anglezet...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Mijera vete dyndin rruget
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: