Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Orangutangu me i vjeter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Orangutangu me i vjeter   6/1/2008, 16:41

Ai qe mendohej si orangutangu me i vjeter ne bote, ka ngordhur ne Miami ne moshen 55 vjecare. Nonja, i lindur ne ishullin indonezian te Sumatres ne qershor te vitit 1952 u gjet i vdekur ne kopeshtin zoologjik te majamit. Sipas nje perfaqeusei te te ketij kopeshti mendohet se shkaku te kete qene nje tumor ne tru. Eksperti tregon se nje tjter orangutangu nga Sumatra, ka jetuar gjithashtu shume gjate deri ne moshen 57 vjecare, por Nonja ishte perfaqesuesi me i vjeter ende gjalle i sojit te tij ne bote. Shumica e kafsheve ngordhin perpara se te arrisin moshe 40- vjecare. Nonja u soll me anije ne Miami, ne vitin 1983 nga nje kopesht zoologjik ne HJllande . Ne gjuhen Hollandeze emri i saj do te thote vajze. Sipas shoqerise se orangotangove te sumatres , kjo specie eshte klasifikuar si mjaft e rrezikuar per tu zhdukur....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Orangutangu me i vjeter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: