Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Me vrap drejt 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Me vrap drejt 2008   6/1/2008, 16:39

Mijera notare te guximshem Hollandeze, sfiduan te ftohtin per te marre pjese ne Zhytjen vjetore te Vitit te Ri, iniciative e cila merr jete cdo 1 Janar ne Detin e Veriut ..evenimenti u gjallerua me performanca muzikore dhe kercimi .
Shume prej njerezve te pranishme mbanin kapele tradicionale Hollandeze, me ngjyre portokalli, e gjithashtu doreza, plus kostumeve te tyre te banjos.
Rreth mesdites, morri start hovi i 10 mije notueseve te cilet u krodhen ne det me vrap, me shpresen qe kjo gje te largonte te mpiret nga i ftohti. Per shume njerez kjo zhytje simbolizon nje fillim te ri e te mbare per 2008-en.
- " Eshte nje fillim i fresket i nje viti te ri" - u shpreh nje grua pasi doli jashte ujit.
Pasi notuan ne ujerat e akullta te detit te veriut, zhytesit shijuan nje supe te ngrohte , cokollate te shkrire ne nje kohe qe temperatura jashte ishte vetem 8 grade celsius. Kjo tradite ka nisur fillimisht ne vitin 1965, me iniciative te notarit Jan van Sheijndel. Ne kete vit morren pjese vetem 7 njere.. Me kalimin e viteve zhytja e vitit te ri u shnderrua ne nje eveniment masiv ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Me vrap drejt 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: