Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 OSCAR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: OSCAR   6/1/2008, 16:36

Oscar Peterson, legjenda e pianos nė muzikėn xhaz, vdiq
nė moshėn 82-vjeēare, javen e fundit te 2007.
- "Ishte pėrherė i druajtur, me kėmbė nė tokė. Nuk tha
kurrė qė ishte muzikant i njė rėndėsie nė shkallė botėrore",
deklaroi Hazel McCallion, mikeshė e pianistit dhe kryetare e
bashkisė sė Misisaugas, Ontario, periferi e Torontos, ku
jetonte edhe legjenda e muzikės xhaz.
Peterson u lind mė 15 gusht 1925, i katėrti nė pesė fėmijė
tė njė punonjėsi kanadez tė hekurudhave, i cili i binte edhe
pianos. Familja e tij jetonte nė Litėll Bargėndi, zonė e
njerėzve me ngjyrė nė Montreal
Ky vit mori me vete edhe nje emer te madh te muzikes
operistike, Maestron e Paperseritshem --- Luciano
Pavarotti. Bashke me te iku edhe Ike Turner, bashkeshorti i
Tina Turner, dhe nje person i njohur ne muzike, i cili u nda
nga jeta ne Dhjetor te "07.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
OSCAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: