Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 STOP, IMAZHEVE JO REALE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: STOP, IMAZHEVE JO REALE   6/1/2008, 16:35

Perfaqesues te Keshillit Britanik te Modes, i bejne apel publicisteve e kryredeaktoreve te revistave te ndryshme te modes, te heqin dore nga publikimi i imazheve te manipuluara ne forme dixhitale, te artisteve, pasi ato japin nje pamje te shtremberuar realiteti , duke shfaqur modele irreale e te paarriteshme .. Neper kopertina te revistave te ndryshme boterore, shfaqen femra perfekte, te cilat bejne te ndihen keq jo vetem femrat por edhe meshkujt. Ne fund te fundit nuk eshte aspak e veshtire te arrish keto rezultate , mjaftojne disa levizje me mouse, per te ngajre me e dobet, per te eliminuar njollat ne lekure, korrigjuar dhembet , ose per ti bere buzet te duken me te plota.. Pra e rendesishme eshte te jesh ndryshe nga origjinalja e cila zakonisht nuk na pelqen kurre .. Aty ku eshte e pamundur te mungojne shembulli i ndonje krrigjimi dixhital , jane me siguri yjet e spektaklit.. Para disa kohesh beri buje koveri i shkurtit te kaluar te revistes GQ, e cila perjetesonte , nje Kate Winslet seksi me kembe kilometrike , nderkohe qe ne realitet aktorja eshte me e shkurter dhe e shendeteshme.. Nepermjet agjentit te saj Winslet shpjegoi se nuk ishte konsultuar mbi kete ndryshim dixhital , nderkohe bouesi i revistes u justifikua se transformimi ishte i nevojshem , per ta bere subjektin sa me te bukur meqenese ne te shkuaren artistja ishte kritikuar gjithnje per format e saj te beshme..
Nje tjeter artiste , peng e mausit eshte Keira Knightley e cila ne vitin 2004, ne posterin qe reklamonte filmin Mbreti Artur e gjeti veten me nje gjoks me te madh ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
STOP, IMAZHEVE JO REALE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: