Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Emisionet e reja televizive te Prezantuesve shqiptare ne 200

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Emisionet e reja televizive te Prezantuesve shqiptare ne 200   6/1/2008, 16:08

Alketa Vejsiu do tė rikthehet nė ekranin e Tv Klanit me njė projekt tė ri tė Grabockės. Rudina Magjistari nė TVSH me “Tė kam zemėr”. Ndėrsa Arbana Osmani do tė pushtojė ekranin e Top Channel me “Big Brother Albania”.Ardit Gjebrea me programin “E diela nė Tv Klan” Kur do tė nisin transmetimin dhe si do tė jenė kėto emisione tė pėrjavshme? “Koha Vip” ka zbuluar vetėm disa sekrete tė vogla.

Alketa Vejsiu, rivjen me Grabockėn
Se ēfarė do tė jetė ekzaktėsisht projekti qė do tė riktheje nė ekran Alketa Vejsiun,duket se nuk ėshtė vizionuar akoma nė dosjet e regjisores Grabocka. Por, njė gjė ėshtė e qartė tashmė: do tė jetė njė program i pėrjavshėm nė Tv Klan, qė mendohet tė nisė nė muajin shkurt.


Ndėrkohė stafi i ngushtė i Grabockės e ka nisur punėn pėr tė konkretizuar kėtė projekt qė mendohet tė jetė njė gėrshetim i emisionit “SOS” - qė ėshtė transmetuar pėr shumė kohė nė Vizion Plus - dhe emisionit tė njohur italian “C’e posta per te”. Me sa duket regjisorja ka vendosur tė shkėputet disi nga spektaklet e bukurisė apo dhe nga koncertet gala, pėr tė realizuar njė emision mė popullor, ku protagonistė do tė jenė njerėzit e thjeshtė sa me hallet aq edhe me historitė e tyre rozė. Ndaj dhe prezantuesje e saj e preferuar, Alketa Vjesiu, mendohet tė shfaqet me njė rol krejt ndryshe nga gjithė herėt e tjera. Nuk dihet ende se si - pėrderisa formati ėshtė ende njė ide e pashtjelluar - por kontakti me njerėzit e thjeshtė do t’i kėrkojė Alketės njė prezantim ndryshe, njė profil paksa mė tė pjekur se te spektaklet qė ajo ka drejtuar deri mė tash. Profil qė tani mė mirė se kurrė mė parė, ajo mund ta krijojė fare mirė: sepse tani ajo ėshtė njė mami Alketa, me kėmbėt nė tokė qė i kupton shumė mė mirė - nga ē’mund t’i kuptonte mė parė - problemet e vėrteta tė njerėzve.
Rudina Magjistari, gju mė gju me popullin
Projekti i ri televiziv i Rudina Magjistarit kishte kohė qė pėrflitej. Tani duket se ideja e saj ėshtė konkretizuar dhe ėshtė bėrė gati pėr tė na u servirur nė ekran, nė TVSH, nėn titullin “Tė kam zemėr”. Jo mė kot Magjistari ka nisur ta promovojė projektin e saj misterioz. Nėpėr rrėfimet qė ajo ka bėrė nė gazeta e revista tė ndryshme pėr tė promovuar emisionin e saj tė ri - gjė qė tashmė ka mėsuar ta bėjė mjaft mirė - Magjistari ka treguar se gjithēka kėtė herė ėshtė ngritur mbi dashurinė njerėzore, e pėr kėtė qėllim ka vendosur tė krijojė kėtė herė njė marrėdhėnie shumė mė tė drejtpėrdrejtė e mė tė afėrt me publikun.Si? Sigurisht duke udhėtuar drejt qyteteve tė ndryshme tė Shqipėrisė, nė Vlorė, Sarandė, Shkodėr, Tropojė etj. Njė eksperiencė kjo e provuar tashmė me spektaklin “Portat e Fatit”, realizuar pak vite mė parė nė Tv Klan. Ndaj kjo s’mund tė
quhet dalja e parė e Magjistarit nga studiot e ngrohta televizive.Por, kėtė herė duket se qėllimi i kėtij rrugėtimi tė gjatė ėshtė mė i pėrcaktuar: zbulimi i vlerave tė mira njerėzore, i pėrvojės njerėzore si dhe pėrcjellja nė ekran e emocioneve, gėzimit, hidhėrimit, ėndrrave qė ata kanė. Por nė ē’format televiziv do tė pėrcillet e gjithė kjo? Magjistari nuk ka zbuluar shumė detaje nė kėtė drejtim, duke e perifrazuar pėrgjigjen e mundshme vetėm me shprehjen format: “Do tė ketė shumė surpriza nė kėtė emision”. Tė cilin do ta ndėrtojė nė bashkėpunim tė ngushtė me regjisorin Julian Napoloni, njė nga bashkėpunėtorėt e saj tė hershėm nėpėr projekte tė ndryshme tė realizuara kryesisht nė Tv Klan.
Ardit Gjebrea ishte gati…Vetėm pak muaj mė parė, Ardit Gjebrea do tė rrėfente pėr projektin e tij tė madh “E diela nė Tv Klan”, i cili do tė kishte nisur mė 7 tetorin e vitit qė shkoi, nėse Gjebrea nuk do tė kishte marrė vendimin pėr pezullimin e kėtij projekti, derisa nė Shqipėri tė mos ketė ndėrprerje tė gjata tė energjisė elektrike. Atėherė gjithēka ishte gati. Gjebrea e kishte nė duar formatin shumė popullor - qė mendohej tė zgjaste nga ora 13:30 deri nė 19:30 - qė
synon tė sjellė kėtė herė nė ekran njė format, qė nė ekranet e huaja ka pasur njė vazhdimėsi tė suksesshme, ndėrsa nė Shqipėri nuk ėshtė kthyer dot ende nė traditė.Qėllimi i Gjebreas ėshtė ta krijojė kėtė traditė, duke tentuar qė nė kėtė program telespektatori ta ndjej veten protagonist nė tė gjithė mėnyrat. Nė rrėfimin e tij tė parė pėr kėtė spektakėl popullor, dhėnė pėr “Koha Vip”, Gjebrea do tė na shpjegonte, pa zbuluar
strukturat njė mė njė se “E diela nė Tv Klan” do tė jetė njė format i njė lloj programi tė tillė, qė njihet tashmė nga eksperiencat botėrore. Mėnyra e servirjes do tė jetė krejt
ndryshe e me plot tė papritura. Si? Nuk e dimė ende se si. Projekti vazhdon tė ruhet i paprekur nė zyrėn e Gjebreas, ndoshta dhe pėr fare pak ditė. Nė ndonjė prej muajve tė kėtij viti, nė ndonjė prej tė dielave tė ftohta, Gjebrea do tė na mbledhė tė gjithėve pėrpara ekranit tė TV Klanit pėr tė ndjekur orėt e gjata tė spektaklit tė tij, ku protagonistė do tė jenė njerėzit e thjeshtė, jo vetėm ata tė Tiranės, por edhe tė gjithė qyteteve tė tjera tė Shqipėrisė.
Arbana Osmani nė “Big Brother”Nė ambientet e Top Channel ka kohė qė flitet e punohet pėr realizimin e “Big Brother Albania”, program i cili do tė nisė tė transmetohet nė kėtė ekran nė fund tė muajit shkurt. Ndėrkohė ėshtė zbuluar dhe vajza qė do ta prezantojė kėtė program tė madh: Arbana Osmani.“Jam duke punuar shumė pėr kėtė projekt qė e kam pėr zemėr”, ka pohuar vetė ajo, pasi ky lajm u bė publik prej Alban Dudushit, nė natėn e parė tė Vitit tė Ri. Mė pas Arbana na ka zbuluar dhe njė sekret tė vogėl “Kėtė tė shtunė do tė nisem pėr Nju Jork, ku do tė qėndroj ca ditė, sepse veē tė tjerash, shpresoj tė shoh edhe studiot e Channel 4, ku ėshtė zhvilluar prej 8 vitesh “Big Brother”. Duke prekur atė realitet, sigurisht qė Arbana do ta ketė mė tė thjeshtė tė bėjė si duhet punėn e saj nė “Big Brother Albania”, qė do tė jetė gati pak ditė mė pas pėr transmetim, pasi organizatorėt janė ende nė fazėn e pėrzgjedhjes sė kandidatėve, tė cilėt sipas informacionit qė pėrcjellin vetė organizatorėt,kanė qenė tė shumtė dhe vazhdojnė tė shtohen edhe mė shumė. Pasi audicionet nuk kanė pėrfunduar ende. Ndėrkaq, shtėpia qė do tė mbledhė tė pėrzgjedhur po ndėrtohet nė autostradė pranė “Deka Company”.Kjo shtėpi mendohet tė ketė njė sipėrfaqe prej 2000 m2. Arredimi do tė jetė shumė modern, por, gjithsesi, nė sezonin e parė kjo shtėpi, sipas Endemol, do tė jetė pa shumė teprime. Nga Endemol do tė vijnė njė sėrė profesionistėsh, tė cilėt do tė udhėheqin punėn kėtu pėr realizimin e “Big Brother Albania”, derisa gjithēka tė jetė gati pėr t’u servirur nė ekran nga Arbana Osmani, e cila mendohet tė shfaqet me njė look ndryshe, me veshje tė sezonit Pranverė-Verė tė “Anna Biagini” nga Bazzart.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Emisionet e reja televizive te Prezantuesve shqiptare ne 200
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: