Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 UniKKatili shpeton hiphop shqip! Fansat duan albumin origjin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: UniKKatili shpeton hiphop shqip! Fansat duan albumin origjin   31/12/2007, 15:36

"Kanuni i Katilit” eshte jo vetem albumi me i mire hip-hop shqip i vitit,por edhe nje prej albumeve me te mire te kesaj gjinije muzikore ne vite,ne mos me i miri.Nese nje album ka dy-tre hite perbrenda tij,ai konsiderohet i suksesshem.”Kanuni” ka te pakten 7-8 kenge super super hit!Eshte nder te paktet albume te kompletuar,qe publikohen ne Shqipe.Duke filluar qe nga kopertina,titulli i albumit,interpretimi,teksti,muzika,mesazhi, gjithcka eshte realizuar dhe menduar me se miri.Veshtire se gjen nje artist ne Shqipe qe shprehet me mire e me poetikisht se Katili.Pas shume tekstesh te pakuptimta e histori bajate dashurish,eshte kenaqsi te degjosh nje artist qe ka nje mesazh per degjuesin e qe sinqerisht te ben te cohesh prej karriges nga entuziazmi.Kaq cool eshte ky album,saqe fansat e Unikkatil, kudo neper forume jane shprehur se nuk duan ta shkarkojne prej internetit albumin,por duan ta blejne ate,duan te kene ne duar origjinalin!!!

/yeah mos e le kurr kerkon me thon qe s’mundesh me bo diqka shoki/
/duhesh me pas vullnetin forza/
/tana here njerzt kan munu met nal/
/po puna eshte qe ti mos mi lan met lan/
/you know what I’m sayin?/
/qdo njeri ka zemer, rrall dikush e perdor ate zemer/
/Po Ti?/
/duhesh me e rujt se eshte e vetmja send qe e ki/

Nje gje eshte e sigurte,”Kanuni i Katilit” do jete ne iPod_in tim per nje kohe shume te gjate…shuuuum te gjate.WoW!Albumi me i mire i vitit me duart ne zjarr!

Me poshte keni dy kenget me te preferuara prej meje nga ky album.Veshtire per te perzgjedhur,sepse te gjitha jane shume cool,por gjithsesi degjoini dhe vlersojini vete:


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
UniKKatili shpeton hiphop shqip! Fansat duan albumin origjin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: