Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Viti i Ri ku do i kalojne pushimet VIP-at shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Viti i Ri ku do i kalojne pushimet VIP-at shqiptare   31/12/2007, 04:35

Nata e ndėrrimit tė viteve do tė festohet nė mėnyra tė ndryshme nga personazhet VIP. Mė tė preferuarit mbeten Mali i Zi dhe Maqedonia ndėrkohė qė njė pjesė e mirė e tyre, kryesisht politikanėt, trokitjen e 1 Janarit do e presin nė shtėpi. Ja si do e presin Vitin e Ri disa prej tyre…

Elvana Gjata – Data 31 Dhjetor do e gjejė nė Zvicėr. Kėngėtaren e presin njė sėrė koncertesh dhe nata e ndėrrimit tė viteve do tė jetė e rastėsishme nė kėtė vend. ‘Kam patur shumė koncerte dhe jam ende e angazhuar me to. Pres qė nė Tiranė tė kthehem nė datėn 10. Do bėj pak pushim dhe koncertet nėpėr vende tė ndryshme tė Europės do tė nisin sėrish’- tregon ajo.


Elvira Diamanti – Vitin e Ri do ta festojė jashtė kryeqytetit. Do tė udhėtojė drejt Durrėsit pėr tė kaluar njė natė tė kėndėshme familjare duke pritur momentin e ndėrrimit tė viteve. Aktorja e mirėnjohur Elvira Diamanti do tė jetė e shoqėruar nga bashkėshorti dhe dy fėmijėt e saj, vajza dhe djali.

Ola dhe Esdalini – Angazhimet e shumta dhe provat intensive pėr programet e ndryshme qė po pėrgatiten me rastin e fundvitit nė Top-Channel, kanė bėrė qė dy balerinėve, Olės dhe Esdalinit t’u prishen planet pėr nė Maqedoni, ku dhe kishin vendosur tė kalonin datėn 31. ‘Jemi shumė konfuzė pėr momentin pasi kemi shumė punė. Mendoj se do tė shkojmė nė Kavajė tek familja ime. Do festojmė tek lokali i quajtur ‘Fiore’, mjaft i preferuar ky nga tiranasit. Pastaj pas datės 6 Janar fillojnė ‘Ethet’ dhe duhet tė jemi pėr to’- thotė Esdalini.

Jonida Maliqi – Ka preferuar tė shkojė nė njė zonė malore edhe pse nuk i pėlqen shumė i ftohti. Bashkė me tė fejuarin e saj Genti, kanė zgjedhur Mavrovin e Maqedonisė, vend ku tė gjithė kėnqen duke bėrė ski. ‘Nuk kam shkuar ndonjėherė nė Mavrov. Mė kanė thėnė qė ėshtė bukur. Unė vetė nuk jam natyrė e borės, nuk e dua tė ftohtin dhe kam gjithmonė shumė ftohtė. Por gjithsesi, mendoj se do kaloj bukur’- thotė Jonida.

Namik Dokle – Deputeti i Partisė Socialiste Namik Dokle preferon tė qėndrojė nė shtėpi natėn e ndėrrimit tė viteve. Nuk do t’I largohet Tiranės por do tė qėndrojė pranė familjes sė tij. Nė datėn 1 Janar ai shprehet se do tė festojnė me disa ēifte tė tjerė, miq te vjetėr. ‘Do tė mblidhemi diku pėr tė festuar. Kalohet mirė mes miqsh’- thotė Dokle.

Erjon Braēe – Siē duket pjesa mė e madhe e politikanėve do tė qėndrojnė nė Tiranė. Kėshtu do tė ndodhė edhe me deputetin socialist Erion Braēe. ‘Bashkė me gruan dhe vajzėn do tė festojmė nė njė vend nė periferi tė Tiranės. Kemi zgjedhur njė lokal tė kėndėshėm nė Sauk. Kėshtu do ta presim 2008-n’- tregon Braēe.

West Side Family – Edhe pse pjesėn mė tė madhe tė kohės janė tė ndarė, gjithsecili nė vendin ku kanė zgjedhur tė punojnė, data 31 do i gjejė bashkė. Duke festuar tė tre por nė tė njėjtėn kohė edhe duke kėnaqur njerėzit, tė cilėt kanė preferuar tė festojnė nė ambjentet e ‘Xibrakut’. Do tė kėndojnė atje, disa nga materialet e tyre mė tė suksesshme ndėrkohė qė planet pėr ditėt nė vijim ia lėnė kohės apo zgjedhjeve spontane.

Rezarta Shkurta – Edhe kėngėtaren simpatike Rezarta Shkurta e presin 2 koncerte tė mėdha tė cilėt do tė zhvillohen gjatė natės sė ndėrrimit tė viteve. Bashkė me tė fejuarin e saj Ermalin, i cili e shoqėron nė pjesėn mė tė madhe tė koncerteve qė shkon, Vitin e Ri do ta festojnė nė Maqedoni. Qėndrimi i Rezartės nė shtetin fqinj do tė zgjasė pėr disa ditė.

Erjon Veliaj – Nuk do t’i largohet kryeqytetit duke preferuar tė festojė nė Tiranė Vitin e Ri. Do tė jetė njė darkė mes dy familjeve, tė tij dhe tė tė fejuarės sė tij Ajolės. ‘Nuk desha tė largohem nga Tirana. Si ēdo vit tjetėr Vitin e Ri dua ta pres me nėnėn time dhe nuk mund ta lė vetėm. Me nėnėn time dhe me Ajolėn dhe prindėrit e saj do tė festojmė bashkė ardhjen e 2008-s. Pas datės 1 Janar, do tė mė vijnė disa miq tė vjetėr, ndaj dhe mund tė lėvizim me ta nėpėr vende tė ndryshme, por Brenda Shqipėrisė.’- tregon Veliaj.

Genta Ramadani – ‘Me dy kolopuēėt qė kemi nuk kemi ku tė shkojmė pėrveēse nė shtėpi. Do ta presim aty Vitin e Ri’- kėshtu shprehet Gentiana Ramadani. ‘Gjithsesi nga data 3 besoj se me Edin do tė dalim diku. Dua tė shkoj nė njė vend ku kėrcehet. Nė njė pub. Kam kohė pa kėrcyer, qėkur mbeta shtatzėnė dhe mezi pres sa tė vijė ēasti e tė kėrcej fort, tė ēmallem’- pėrfundon Genta.

Bamir Topi – Shumėkush do tė mendonte se familja presidenciale do tė zgjidhte njė vend tejet tė veēantė pėr tė festuar Vitin e Ri, patjetėr jashtė kryeqytetit, por jo! Presidenti Topi ka vendosur tė festojė nė vilėn e tij nė Tiranė, pa frekuentuar asnjė vend tjetėr. Kjo do tė jetė nata e ndėrrimit tė viteve pėr kreun e shtetit, me bashkėshorten e tij Teuta dhe vajzat Nada dhe Etida.

Sajmir Tahiri – Nata e Vitit tė Ri do tė mbledhė familjen e tij me tė tė fejuarės Fatlinda. Pas trokitjes sė gotave me familjarėt nė datėn 31, data 1 Janar do ta gjejė Sajmir Tahirin dhe tė fejuarėn e tij nė Kolashin tė Malit tė Zi. Njė vend mjaft i bukur me borė ku do tė provojnė tė bėjnė edhe ski. ‘Kėshtu menduam tė festonim kėtė vit. Na pėlqejnė vendet me borė’- tregon tahiri.

Majlinda Bregu – Edhe ministrja e Integrimit Majlinda Bregu do ta kalojė natėn e Vitit tė Ri nė shtėpi me familjen. Ndoshta fillimisht ka qenė njė zgjedhje mes Tiranės dhe Durrėsit pėr tė festuar por nė fund, ėshtė vendosur qė familja tė festojė pranė gjirit tė saj. ‘Fėmijėt janė tė vegjėl dhe mendojmė tė qėndrojmė nė shtėpi. Jemi mė qetė kėshtu dhe themi se festohet mė bukur’- shprehet Bregu.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Viti i Ri ku do i kalojne pushimet VIP-at shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: