Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani nė Shqipėri pėr festa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani nė Shqipėri pėr festa   30/12/2007, 21:02

Nėse prej vitesh kanė ndėrtuar njė karrierė tė qėndrueshme nė Itali duket se pėr tė festuar Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani preferojnė vendlindjen. Tė dy balerinėt e njohur shqiptarė, janė parė kėto ditė nė Tiranė, e madje nė Teatrin Kombėtar tė Operas dhe Baletit, ku jo vetėm janė takuar me miqtė dhe kolegėt, por edhe janė bėrė spektatorė tė koncertit tė organizuar me rastin e festės sė Krishtlindjeve. Nga sa mėsojmė tė dy balerinėt kanė ardhur nė Shqipėri vetėm pėr tė pushuar dhe festuar dhe pa ndonjė angazhim artistik. Kledi tregon se tashmė ka pėrfunduar me sukses nė Itali shfaqjen “Romeo dhe Zhuljeta”, ku ishte nė rolin e Romeos, njė personazh, qė e ktheu nė skenėn e baletit klasik.


Festat e fundvitit ka vendosur t’i kalojė me familjen dhe duket se kjo ėshtė e vetmja arsye pėr tė cilėn balerini ndodhet nė Shqipėri. Megjithatė viti 2008 ruan tė tjera projekte pėr Kledin. “Po shoh mundėsinė pėr t’u rikthyer tek Amiēi”, tregon ai duke iu referuar spektaklit, qė e bėri tė njohur pėr publikun italian. Por ē’mund tė themi pėr jetėn private tė Kledi Kadiut. A mund tė besojmė se ai momentalisht ėshtė i pa dashuruar? Tė paktėn kėshtu shprehet. Ndėrkohė nė Tiranė, Kledi ka gjetur edhe Ambetėn. Tė dy balerinėt kanė qenė sė bashku nė ambientet e TOB-it dhe po sė bashku janė larguar nė shoqėrinė edhe tė njė personi tė tretė. Sa pėr Ambetėn mund pohojmė se vazhdon tė ruajė ende linjat dhe elegancėn e dikurshme, perfekte pėr njė balerinė profesioniste si ajo. Pasi janė larguar nga ambientet e TOB-it, duket se Kledi dhe Ambeta kanė marrė drejtime tė ndryshme. Sepse balerini i njohur ka dashur tė bėhet protagonist edhe i jetės sė natės nė kryeqytet, pėr tė pritur Krishtlindjet. Sė bashku me futbollistin e njohur Igli Tare dhe disa miq tė tjerė, Kledi ka kaluar disa orė nė lokalin “Sharm”, pėr t’u larguar qė andej pas mesnatės.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani nė Shqipėri pėr festa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: