Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Themelimi i Modės nga Elida Cangonji

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Themelimi i Modės nga Elida Cangonji   30/12/2007, 17:02

Nuk ka qenė asnjėherė e njohur si ndjekėse e modės. Dhe as si femėr qė preferonte tualetin. Megjithatė regjisorėt e zgjodhėn. Ndonėse ajo vazhdoi t’i pėrshtatej tipit tė saj: sa mė praktike
Nga flokėt e saj tė zinj tashmė s’ka ngelur asgjė. Janė zėvendėsuar nga njė e verdhė ari. As edhe nga ajo vajza e re, qė dikur shumėkush mund ta ketė parė me syrin e njė artisteje, jo vetėm sepse ajo nisi njė rrugė me filmin, por sepse dukej se profesioni i tė qenit aktore ishte i prerė pėr tė. Por ja qė pėr Elida Cangonjin gjėrat ishin ndryshe. Ajo s’mund tė ishte kurrė vajza e bukur qė duhej tė rendte pas rrobave tė bukura, pas tualeteve dhe krehjeve qė kėrkonin rolet. Jo sepse asaj nuk i ka pėlqyer ndonjėherė tė jetė e veshur bukur, por thjesht sepse nė lidhje me kėtė, ajo ka koncepte tė tjera.

Por gjithsesi nuk ka qenė kjo arsyeja pse Elida Cangonji braktisi kinemanė e viteve ‘60, edhe pse ata pak role ishin vėrtet tė realizuar, aq sa mund tė mjaftonin pėr t’i bėrė vend tė kastin e aktorėve me tė ardhme. E tėrhiqnin mė shumė gjėrat mė ekzakte, siē ishte psikologjia. Dhe kjo do t’i linte mė shumė hapėsira pėr tė qenė vetvetja, sidomos pėrsa i pėrket pamjes sė jashtme, qė ajo e ka vlerėsuar gjithmonė si diēka qė ka lidhje tė ngushtė me karakterin e njeriut. Madje qė e vogėl filloi tė brumosej me ide tė tilla. Sepse, edhe kur rrobat e Elidės duhet tė sajoheshin nga fustanet e vjetėr tė katėr tezeve tė saj, edhe kur nėna e saj do tė kujdesej qė ajo tė ishte gjithmonė e veshur bukur, edhe kur pėr tė shkuar nė mbrėmjen e maturės dukej tė merrte borxh fustanin e shoqes, pėr Elidėn gjithmonė do tė kishte rėndėsi qė rrobat e saj t’i pėrshtateshin me tipin. Edhe pse do tė kishte dashur shumė qė t’i kishte ashtu siē ajo i preferonte, pa u lodhur shumė pėr tė sajuar nga copat qė gjendeshin me aq vėshtirėsi. E gjendur gjithmonė rehat brenda veshjeve sportive, Elida ka mbetur pėrherė e dhėnė pas stilit jo shumė modern.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Themelimi i Modės nga Elida Cangonji
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Moda & Estetika-
Kėrce tek: