Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 E bukur por… nuk duhet tė jeni patjetėr elegante

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: E bukur por… nuk duhet tė jeni patjetėr elegante   30/12/2007, 16:59

Ajo qė nuk ėshtė sinonim vetėm i formave tė pėrkryera dhe trupit pėr pasarelė. Kėnaqėsia dhe misteri qė fshihet edhe pas njė femre, qė nuk ha gjithė ditėn ushqime vegjetale dhe ka disa kilogramė mė shumė. Ato janė me fat, janė nė modė, mund tė krahasohen me pėrmasat e njė manekini dhe t’i zbrazin pa frikė raftet e dyqaneve, pa njohur sikletin e kopsave qė nuk mbėrthehen, e pantallonave qė me shumė luftė arrijnė tė futen deri afėr vitheve. Ėshtė fjala pėr femrat e dobėta. Megjithatė, nuk mund tė mohohet se edhe ato e shijojnė jetėn mė shumė. Arsyet?

Sipas njė studimi tė kryer nga Universiteti i Bristolit nė njė kampion prej 4000 femrash ka konstatuar se femrat e dobėta jetojnė mė shumė se ato tė shėndoshat. Duket se kėmbėt e holla, pėrveē tė qenit simbol i elegancės dhe sharmit, janė edhe fryt i njė ushqyerjeje tė mirė qė nė moshė tė vogėl dhe reduktojnė mundėsitė pėr tė pėsuar njė infarkt nė moshė tė rritur. Ja edhe kjo duhej pėr t’i bėrė femrat elegante tė ndihen nė qendėr tė universit dhe tė syrit mashkullor.

Femrat e mbushura duket kanė dalė jashtė loje. Kanė pasur periudhėn e shkėlqimit nė tė shkuarėn, por tani... diēka po ndryshon. Sė fundmi, njė topolake (60 kile pėr 1.64 gjatėsi, me pėrmasa 90-75-110) simpatike, pesėmbėdhjetėvjeēare ruse, Aliona Pisklova, falė njė shakaje tė njė miku tė saj, rrezikoi tė merrte pjesė nė finalen e “Miss Universit”, pa qenė fare nė dijeni. Ja qė ēudia ndodhi.

Nė Rusi, nė seleksionimet online pėr konkursin, Aliona ishte mė e votuara prej konkurrenteve. Tė dobėtat, me disa pėrjashtime tė vogla, nuk hanė kurrė, nuk i shijojnė kėnaqėsitė e shijes. Divat e momentit, pėr tė qenė mishėrim i vėrtetė i modės, vdesin nga uria, edhe pse shtiren si tė lumtura: Guinet Paltrou thotė se ushqimi i saj i preferuar ėshtė orizi, Liz Harley nuk jeton pa gjashtė gota lėng lakre nė ditė, kurse Demi Moore ha vetėm ushqime tė papjekura dhe vegjetale. Cilado qė tė jetė arsyeja qė i shtyn, t’i shohėsh duke ngrėnė do tė ishte vėrtet e trishtueshme: njė sallatė, njė frutė, ujė natyral, asnjė pikė verė dhe para njė ėmbėlsire fytyra e tyre do tė shtrembėrohej me pamje tė terrorizuar neverie.

Por, duket se edhe publiciteti po ndryshon drejtim: njė shoqėri e njohur, prodhuese sapunėsh dhe produktesh kozmetike, pasi zbuloi nėpėrmjet njė sondazhi, qė ndoshta meshkujt preferojnė femrat me linja mė tė mbushura, vendosi tė pėrdorė si imazh pėr fushatėn e saj tė fundit publicitare, qė kushtoi mė shumė se 4 milionė euro, femra tė vėrteta, pa asnjė eksperiencė nė fushėn e modės.

Duke marrė duartrokitje edhe nga publiku femėror, kjo shoqėri tregoi se bukuria mė shumė sesa elegancė ėshtė sharm, tėrheqje, inteligjencė dhe aftėsi. Femrat e mbushura, ato qė kanė vendosur ta shijojnė ekzistencėn e tyre nė kėtė botė, janė simpatike, kanė humor dhe i buzėqeshin vetes dhe jetės.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
E bukur por… nuk duhet tė jeni patjetėr elegante
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Moda & Estetika-
Kėrce tek: