Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 HISTORIA SHQIPTARE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 31
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: HISTORIA SHQIPTARE   13/11/2007, 02:36

Historia Shqiptare

Ajo qe bashkon me shume shqiptaret dhe cdo komb tjeter, ajo qe eshte fillesa e cdo bashkesie eshte historia.
Eshte ajo histori qe daton fillimet e gjuhes se tij, fillimet e kultures se tij, fillimet e ekzistences se tij qe i jep kuptim identitetit qe krijojme, karakterit dhe shume prej aspiratave te jetes sone.

Shqiptaret nuk kane nje histori te mbushur me triumfe e mposhtje popujsh, nuk kemi nje histori superfuqish, megjithate ne kemi nje histori nder me te lashtat e rajonit tone. Gjurmet e paraardhesve tane i shohim tek perendite e lashta Greke qe ata i gjeten ne kete truall, tek simbolet e shume mbreterive mesjetare europian edhe qe sot jane pjese e tyre.

Ndoshta fati deshi qe ne te mos kishim nje gjuhe shqipe te shkruar qe te trashegonim qe me pare historin tone, por ama kemi goxha per te thene e per te treguar per veten tone ne shekuj. Ne ishim ketu, ne jemi akoma,...kjo eshte historia e popullit tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
HISTORIA SHQIPTARE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kultura kombėtare-
Kėrce tek: