Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Alkoholi & Droga

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Alkoholi & Droga   28/12/2007, 00:35

Cila prej tyre mendoni ju eshte me e keqja, dhe pse?Mendoj se droga eshte shum ma e keqe se sa Alkohili per shkak qe me shepjt do behesh rroob i droges , sepse droga te ngreh ne terr dhe ne fund ta merr jeten siq i kemi degjuar shum raste te tilla. Me Alkohol mendoj se ke ma shum kontroll.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   28/12/2007, 02:38

Te gjithe ne e dim , Lendet Narkotike Jane : Droga, Alkoholi Ndersa disa thuan edhe per Duanin.
Edhe Droga edhe Alkoholi e shkatrojne Sistemin nervor te njeriut ,
Droga eshte shume me e njotur edhe shume me leht deperton deri ne organizmin e trupit , eshte me e rrezikshme dhe me e keqe Nga Alkoholi
Ne nje doze te fort nga droga shume leht mund te vij deri te vdekja e personit.
Yjet Boterore qe kane qene njerz te dalluar vdekjen e kane gjetur nga Droga ...
Ndersa Alkoholi me shume perdoret per Festa edhe per gjera tjera "Data te shenume" a thua se kjo eshte arsyja qe dikush behet i mvarur Nga Alkoholi?

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   29/12/2007, 01:51

un mendoj se droga esht shum ma e keqe prej alkoholit
ata te dy jane te rezikshem por ma shume droga
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   31/12/2007, 17:23

dihet se droga sepse nuk ki sherim nga ajo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   3/1/2008, 14:17

jo valla droga asth ma e keqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   3/1/2008, 21:47

Droga posht :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   4/1/2008, 22:51

Yeah Down

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Kosovarja
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 28
Age : 27
Location : aty ku nuk je ti
Registration date : 15/02/2010

MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   20/2/2010, 16:45

Alkoolizmi , nikotizmi , edhe droga jon substanca t'cilat me 1, 2 tperdorne t'bojin per veti!. Duhet teper kujdes me pas se n'dit tsodit qka po nin e qka spo sheh njeri . Shkon shoku jam n'kafiq me pi ni lang pa marr parasysh qfare osht , shkon najkush ja qet 1 sasi t'droges e masnej e bon at njeri per veti. Rrin me shoqni qe e pijn cigaren , t'thojn merre njo , hajt de merre 1 mos u bo fmi e qeshtu , tshtijn me pi cigaren edhe cigarja t'bon per veti. Njejt edhe per alkoolin, shumica menojn qe me pi alkool e cigare o diqka e ndreshme , diqka qe t'qet ty ma nalt se tjert ( thojn kqyr kqyr qysh pe pi cigaren e rakin une), Po teper gabim e kan , nuk ja din pasojat e cigares ,alkoolit e droges, se dijn qe niher bojn qef , ju doket mir mi pi qeto substanca , Po nuk i dijn pasojat mas ksaj qe mujn me ndodh.Me 10000mija raste jon kur po desin njerzt prej kancerit , shkaqet po dihen shumica e tyne jon "nikotina" materie qe gjindet n'cigare , alkooli, edhe droga.

Me 1 far mynyre i lus qata qe pijn cigare , alkool ta lojn kit sen se nuk shkon per t'mir t'atyne veq qka ju ndikon keq n'jet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Alkoholi & Droga   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Alkoholi & Droga
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Diskutime Shoqėrore-
Kėrce tek: