Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nada dhe Etida Topi vazhdojmė e pijmė kafenė te Blloku

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nada dhe Etida Topi vazhdojmė e pijmė kafenė te Blloku   27/12/2007, 15:45

Vajzat e presidentit. I pėlqen Nadės dhe Etidės t’u thėrrasin kėshtu. E madhja, Nada, ėshtė mė e lirshme, ndėrsa e vogla, petroninsja, ėshtė mė e turpshme. Tė dyja vajzat i ngjajnė Bamirit. Kanė marrė prej tij pothuajse gjithēka, edhe nga sytė, por ajo qė bie mė shumė nė sy ėshtė shtati: vajzat janė tė gjata sikurse i ati.
“U kam thėnė vajzave, - tregon Bamiri duke i parė me shumė dashuri.- Nuk dua qė tė ndryshojė asgjė nė jetėn e tyre”. Tė njėjtėn gjė pohon edhe Teuta. “Mė vjen keq qė gocat tė ndryshojnė mėnyrėn e tyre tė jetesės. Ato kanė shoqėrinė e tyre”.Vetė vajzat janė fjalėpaka. Ua nxijnė pak jetėn prindėrve se nuk hanė, por duket se ky fakt shkakton vetėm buzėqeshje tek ato, ndėrsa tek prindėrit merak.
Nada ėshtė 23 vjeē dhe vazhdon fakultetin juridik te Luarasi. “Eshtė shkollė serioze. Edhe leksionet i kemi me mungesa” thotė Nada. Ndėrhyn Teuta, e cila plotėson se nė shkollė lajmėrojnė edhe prindėrit nėse vajza mungon gjatė orėve tė leksioneve dhe seminareve. Sigurisht, kjo pėr 23 vjeēarjen ėshtė pak “burgosje” brenda mureve tė shkollės, por pasditeve, Nada nuk e ka aspak problem qė tė dalė me shoqėrinė e vet. Te blloku del? “Po po, edhe aty. Por edhe tek blloku dal nė lokale tė veēanta dhe jo tek tė gjitha” tregon Nada.Sa pėr Etidėn, vajza Maturante tek Petro Nini ėshtė e shkėlqyer nė mėsime. Me tė gjitha 10-ta. Do tė mėrzitej shumė, sipas Bamirit, nėse do tė merrte ndonjė 9-tė. “Ndonjėherė i themi qė tė dalin nga dhoma ku lexojnė se mė duket se vetėm kėtė gjė bėjnė” shton i ati.Po a do tė shkojė Etida jashtė pėr studime? Bamiri mendon se vajzat do tė zgjedhin vetė rrugėn e tyre, por thotė se nė universitetet shqiptare janė shumė mirė. “Le ta mbarojnė kėtu, dhe pastaj nėse duan tė bėjnė master le tė vazhdojnė jashtė”. Kjo nė fakt tani vlen vetėm pėr Etidėn, e cila do tė drejtohet shumė shpejt, drejt ekonomikut.
Emocion apo ankth?
Tė jenė vajzat e presidentit, tani po i pėrjetojnė tė dyja gjendjet. Nada thotė se ditėn qė Bamiri bėri betimin si president i Republikės, ato dolėn me shoqet e tyre pėr t’i qerasur. “Ishte nė fakt pak e ēuditshme,- tregon Nada. – Njerėzit na shihnin me shumė kuriozitet”. Por tani, ai ankthi i fillimit ka kaluar paksa dhe ato janė kthyer nė jetėn e pėrditshme. Etidės nė fakt, siē e tregon edhe vetė, do t’i mungojė i ati kur e ēonte nė shkollė me makinė. “Babi e ka bėrė shumė shpesh qė mė ēonte nė shkollė. Dhe rrugėn nga Sami Frashėri tek Petro Nini e bėnte shumė shpejt”, thotė Etida duke qeshur qė rihapi bisedėn tek pasioni i tė atit pėr makinat. Megjithatė, tani njė makinė e Gardės i shoqėron vajzat pėr ku duan tė shkojnė. Problemi mė i madh i tyre ėshtė kur duhet t’i presin jashtė dhe kjo, jo si mė parė, ėshtė paksa jashtė modės. Megjithatė, asgjė tjetėr nuk e kanė ndryshuar nė sjelljen e tyre. Ndonjėherė shoqet i marrin edhe nė shtėpi dhe aty mund tė kalojnė disa orė edhe pa u shqetėsuar nga vėshtrimet ngacmuese tė njerėzve.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Nada dhe Etida Topi vazhdojmė e pijmė kafenė te Blloku
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: