Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Doruntina Disha e para nė Norvegji e dyta nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Doruntina Disha e para nė Norvegji e dyta nė Shqipėri   24/12/2007, 04:15

Sigurisht pjesėmarrja e saj nė festivalin e kėngės nė RTSH shėnon njė moment tepėr tė veēantė nė jetėn artistike tė saj, ndonėse fatkeqėsisht kjo pjesėmarrje e shoqėruar me shumė polemika ndoshta edhe i tremb artistėt, qė vijnė nga jashtė vendit.

Lidhja e saj me muzikėn nis nė Norvegji ku edhe jeton.Por nėse nė Shqipėri emri i Doruntina Dishės nuk ėshtė ndėr mė tė njohurit, vajza kosovare ka arritur tė triumfojė nė qytetin nordik tė Oslos, pas pjesėmarrjen e saj nė njė prej konkurseve mė tė mėdha muzikore nė kėrkim tė talenteve tė reja, duke zėnė vendin e parė. Konkurrente nė festivalin e 46-tė tė Kėngės nė RTSH, Doruntina Disha nė njė duet me Flaka Krelanin renditen nė vendin e dytė, me kėngėn “Jeta kėrkon dashuri”. E sigurisht, edhe pse do tė kishte dėshiruar vendin e parė, pėr Doruntinėn vendi i dytė ėshtė shumė mė mirė se vendi i parė.


Duket se nga ky bashkėpunimmuzikor lindi edhe miqėsia me Flakėn. “Unė me Flakėn nuk njiheshim mė parė”, tregon Doruntina duke shtuar se lidhja e tyre u bė e mundur
pėrmes krijuesve tė kėngės,kompozitorit Edmond Zhulali dhe poetit Agim Doēi.Studente pėr ekonomi Doruntina shton, se muzika ėshtė pasioni i saj mė i madh. E lindur nė korrik tė vitit 1988 nė Prishtinė, familja e kėngėtares kosovare ka emigruar drejt Norvegjisė, kur ajo ishte vetėm 4 vjeēe. E rritur larg vendlindjes sė saj 19- vjeēarja flet njė shqipe tė qartė, me tone tė dialektit kosovar. Qė nga mosha e fėmijėrisė Doruntina ėshtė marrė me aktivitete kulturore tė ndryshme si nė Komunitetin shqiptar tė Norvegjisė, ashtu edhe nė atė norvegjez, duke prezantuar denjėsisht origjinėn e saj. Por emri i vajzės simpatike nga Kosova do tė bėhej i njohur pėr tė gjithė vetėm nė mars tė vitit 2005, kur ajo u paraqit nė njė audicion muzikor nė Oslo, tė organizuar nga “Power Hit Radio”, nė kėrkim tė talenteve
tė reja. Doruntina, mposhti konkurrentėt dhe ndezi publikun me kėngėn e Celine Dion, “My Heart will go on”.Nė maj tė kėtij viti nė finalen e konkursit “Power Star Search” Doruntina ėshtė pritur nė skenė nė mėnyrė spektakolare dhe juria e shpall fituese tė garės “Power Star Search”. Mė pas, ajo do tė kishte edhe propozimet e para pėr produksione muzikore, qė u shoqėruan me daljen e albumit tė saj nė qershor tė vitit 2005. Sigurisht pjesėmarrja e saj nė festivalin e kėngės nė RTSH shėnon njė moment tepėr tė veēantė nė jetėn artistike tė saj, ndonėse fatkeqėsisht kjo pjesėmarrje e shoqėruar me shumė polemika ndoshta edhe i tremb artistėt,qė vijnė nga jashtė vendit.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Doruntina Disha e para nė Norvegji e dyta nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: