Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Surpriza e re e Alketa Vejsiut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Surpriza e re e Alketa Vejsiut   24/12/2007, 04:09

Sa herė qė shfaqet nė ekran, ajo pėrpiqet tė sjellė risi. Kjo nė sajė edhe tė bashkėpunėtorėve tė saj dhe realizuesve tė spektakleve qė ajo ka prezantuar. Kėshtu veproi nė fillimet e saj si show-girl, kur drejtoi “Kėrkohet njė yll”, e mė pas me “12 ėndrra tė njė nate vere”, “Gjeniu i vogėl”, apo edhe me “100 kėngėt e shekullit”. Po kėtė herė?! Emisioni i njohur italian, “C’e posta per te”, i tė mirėnjohurės Maria de Filipi do tė vijė kėtė herė nė shqip dhe me histori tė vėrteta shqiptare. Alketa Vejsiu, showgirl-ja, kishte premtuar nė fakt se do t’i rikthehej nė janar ekranit sėrish. Kohė kur vajza e saj, Nicole bėn njė vjeē.

E ky rikthim ėshtė i pari i Alketės mama. Por nėse nė spektaklet e mėparshme ishin ide krejtėsisht tė reja, kėtė herė ajo do tė vij me njė emision, formati i tė cilit ėshtė thuajse i gatshėm. E nė kėtė rikthim, ashtu siē ka ndodhur shpesh, Alketa do tė vijė me regjisoren Vera Grabocka, e cila nė mjaft projekte tė saj Alketėn e ka njė nga tė preferuarat. Bukuroshja, qė vetėm nė moshėn 17-vjeēare do tė merrte pėrsipėr prezantimin e njė spektakli tė pėrjavshėm, siē ishte “12 ėndrrat e njė natė vere”, do tė ishte mjaft premtuese pėr Grabockėn.


Spektakli i fundit, ndėrsa Alketa ishte njė vajzė, ishte nė Qershor tė vitit 2006, datė tė cilėn producentja Grabocka kishte planifikuar mbėrritjen nė spektaklin e radhės, nė skenėn e Pallatit tė Kongreseve, pikėrisht Festivalin Evropian tė Videoklipit, qė pėr herė tė parė vuri nė garė kėngėtarėt mė tė mirė tė Evropės Juglindore dhe emra tė njohur nga Perėndimi, pėrfaqėsues tė 29 shteteve.

Qė prej asaj kohe do tė ndodhnin ndryshime nė jetėn e Alketės, tė cilat do ta tėrhiqnin nga skena. Ajo u bė nuse e mė pas nėnė. Ndėrkohė qė ende nuk ėshtė vendosur data fiks se kur do tė fillojė spektakli, apo edhe televizioni qė do ta transmetojė, ne jemi nė pritje tė shohim pėr herė tė parė Alketėn nėnė nė prezantim.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Surpriza e re e Alketa Vejsiut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: