Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NRG band vėllezėr dhe rivalė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: NRG band vėllezėr dhe rivalė   24/12/2007, 04:07

Janė larguar nga Tirana me ēmimin e grupit mė tė mirė, “Best grup”. Duket se katėr djemtė nga Prishtina e kanė vlerėsuar si duhet skenėn e festivalit “Kėnga magjike” dhe pėrveē duartrokitjeve tė fansave kanė ditur tė fitojnė edhe pikėt e jurisė. “NRG band” dhe kėnga e tyre “Hajde me mu njė natė” me disa ritme tė theksuara house, (nė raport me kėngėt e mėparshme tė grupit) ka qenė e duhura, pėr njė prezantim ndryshe tė djemve. Ajo, qė vihet re edhe kėtė vit, ėshtė mėnyra e veēantė e performancės sė grupit nė skenė.E ndėrsa vitin e kaluar kishin zgjedhur disa paruke tė mėdha dhe kostume me ngjyra tė forta, kėtė radhė tė katėr anėtarėt e grupit kanė luajtur me veshjet, por edhe me pamjen e veēantė tė instrumenteve qė kanė paraqitur nė skenė. Por cila ėshtė lidhja qė ekziston mes katėr djemve tė “NRG band”? Siē mund tė kuptohet edhe nga mbiemri, Meti, Besniku dhe Arbeni janė vėllezėr. Pavarėsisht prirjeve dhe profesioneve tė ndryshme, muzika i bashkon, si njė pasion i pėrbashkėt. Por kjo ėshtė edhe pika, nė tė cilin tre vėllezėrit rivalizojnė dhe ndjehen tė tillė. “Ndjehemi edhe rivalė, kur bėhet fjalė pėr muzikėn, shprehen ata. Sepse duke pasur konkurrencė dhe rivalitet, mund tė realizojmė dhe tė nxjerrim nė pah mė tė mirėn”.


Megjithatė duket se meritat dhe vėmendja kryesore, zakonisht nė njė grup pėrqendrohen tek solisti. Metit dhe Arbenit, nuk i vjen aspak keq qė ky pozicion i pėrket Besnikut, vėllait tė tyre tė vogėl. “Ėshtė mė i vogli mes nesh dhe ėshtė normale, qė vokalisti tė marrė mė shumė merita”, shprehen ata. Nga ana tjetėr, kėtė vit mė shumė se kurrė, Besniku ėshtė pėrqendruar tek “NRG band”. “Mė parė kam pasur bashkėpunime edhe me grupe tė tjera pėr vetė faktin, qė dua tė shkoj tek publiku nė mėnyra tė ndryshme.

Dhe kanė qenė pėrvoja tė bukura, por kėtė vit jam fokusuar mė shumė tek “NRG band”, me vėllezėrit”, tregon ai. Sa pėr Xhengisin, mikun e tyre dhe pianistin e grupit? Ai shprehet se ėshtė komod, mes tre vėllezėrve dhe gjithēka nė marrėdhėniet e tyre shkon shumė mirė. Pas pėrfundimit tė festivalit “Kėnga magjike”, ku janė vlerėsuar edhe me ēmim, tė katėr anėtarėt e grupit shprehen se kanė gjetur njė atmosferė tė ngrohtė dhe njė pritje shumė tė mirė nga ana e publikut. “Ndjehemi tė vlerėsuar nga fansat tanė, nė tė gjitha trojet shqiptare nga fansat tanė”, shprehen djemtė duke shtuar, se kėnga me tė cilėn u prezantuan kėtė vit nė festival, edhe pse kishte disa ritme house, ishte e pėlqyeshme.

KUSH JANE ANETARET E “NRG BAND”

Emri: Xhengis
Mbiemri: Boshnjaku
Angazhimi: Pianist
i grupit
Profesioni: Student
pėr Ekonomi

Emri: Meti
Mbiemri: Ēaka
Angazhimi: Basist i grupit
Profesioni: Inxhinier nė
Korporatėn Elektroenergjetike
kosovare

Emri: Arben
Mbiemri: Ēaka
Angazhimi: Kitarist i
grupit
Profesioni: Student
pėr Komunikim Masiv

Emri: Besnik
Mbiemri: Ēaka
Angazhimi: Vokalisti
i grupit
Profesioni: Student pėr
Komunikim Masiv


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
NRG band vėllezėr dhe rivalė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: