Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė ?   20/12/2007, 05:00

Jetė qeni jo e jo, por as jetė kafshėsh tė zakonshme jo. Janė nėntė kafshė, tė cilat janė mė tė pasura se pjesa mė e madhe e popullsisė nė tokė. Njė pjesė e tyre janė kafshė miliardere, njė pjesė tjetėr milionere. E gjitha kjo, sepse pronarėt e tyre kanė vendosur nė fund tė jetės se kanė pasur mė pranė kafshėt e tyre shtėpiake se sa tė afėrmit e gjakut, fėmijėt e nipėrit e mbesat.

Ja cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė.

Gunteri, pastori gjerman, 90 milionė stėrlina
Nė korrik tė vitit 2000, Madonia ia shiti vilėn e saj nė Miami avokatėve qė vepronin nė emėr tė njė pastori gjerman tė quajtur Gunteri IV. Ai e ka trashėguar pasurinė nga babai, Gunteri III, tė cilit ia ka lėnė trashėgim pasurinė njė konteshė gjermane me emrin Karlotta Liebenstein, kur vdiq nė vitin 1992. Nė pasurinė e Gunterit IV pėrfshihen edhe prona nė Bahamas, Itali dhe Gjermani.
Shimpanzeja Kalu, 40 milionė stėrlina
Kur ish-kampioni australian i notit, Frank O’Neill ndodhej nė lojėrat Olimpike tė Sidneit, gruaja e tij miliardere, Patricia O’Neill, vendosi tė ndryshonte testamentin dhe t’ia linte pasurinė shimpanzesė sė saj, Kalu.
Qeni maltez, Trouble, 6 milionė stėrlina
Leona Helmsley e njohru si “Mbretėresha kurnace” e Nju Jorkut, e cila vdiq javėn e kaluar nė moshėn 87-vjeēare ia la gjithė pasurinė e saj qenit, pėr tė cilin kujdesej njė staf i tėrė, duke lėnė jashtė testamentit gjithė nipėrit e mbesat e saj.
Tina dhe Kate, 450 mijė sterlina
Nora Harduell, u kujdes qė para se tė vdiste nė moshėn 90-vjeēare tė sigurohej qė dy qentė e saj, Tina dhe Kate tė jetonin nė kushte luksoze. Nė testamentin e saj shkruhej qė njė person tė kujdesej pėr qentė, ndėrsa shtėpia duhet tė qėndrojė gjithė kohės e pastėr.
Qeni Jasper, 150 mijė stėrlina
Jasper fillimisht ishte njė qen endacak qė pėrfundoi nė strehėn e qenve tė braktisur. Por trashėgimtarja e pasur, Diana Myburg vendosi ta merrte nė pronėsinė e saj nė vitin 1995. Kujdestari i tij, shprehet se gjithė tė afėrmit qė do tė marrin pasurinė pas vdekjes sė Jasper, mezi po presin qė ai tė pėrfundojė ditėt e tij nė tokė.
Macja Tinker, 100 mijė stėrlina
Pasi u miqėsua me vejushėn e vjetėr, Margaret Layne, e cila vdiq nė vitin 2003, nė moshėn 83-vjeēare, Tinker, macja qė dikur ishte endacake nuk do kishte mė nevojė tė vuante pėr ushqimin e nevojshėm. Por, Tinker tashmė do tė pėrballej me probleme tė reja, me kėrcėnimet me vdekje dhe telefonatat e njerėzve xhelozė pėr pasurinė e saj.
Breshka Silverstone, 16 mijė sterlina
Edhe pse ėshtė tek tė pesėdhjetat, kjo breshkė u bė e famshme, kur pronarja e saj Christina Foyle e la nė kujdestarinė e personave, tė cilėt e marrin rrogėn nga trashėgimia e breshkės.
Macet Top Cat dhe Matilda, 10 mijė stėrlina
Kėto dy mace pėrfituan nga 10 mijė sterlina secila, kur pronari i tyre vdiq nė tetor tė vitit 2004 duke lėnė para tė mjaftueshme pėr kujdesin e tyre.
Lopėt Angus dhe delet Larry, 8 mijė stėrlina pėr kokė
Falė njė fondi prej 3 milionė sterlinash tė krijuar nga Nėna Mbretėreshė para vdekjes, 150 lopė Angus dhe 200 dele nė “MeyFarm” mund tė konsiderohen si bagėtitė mė tė pasura nė Britaninė e Madhe

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė ?   27/12/2007, 20:31

aman o zot edhe njerzit sdin qka te bajn un ni euro skisha dhon per ndoni kafsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė ?   27/12/2007, 23:03

Bjonda Ti Nuk kishe dhen por une kisha dhene , Nga kafshet vetem qent i dua me shume sepse eshte besniku ma i madh i njeriut 8)

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cilat janė kafshėt mė tė pasura nė botė ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Kafja e Forumit-
Kėrce tek: