Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 50 Cent i mahnitur nga pritja e kosovarėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: 50 Cent i mahnitur nga pritja e kosovarėve   20/12/2007, 03:00

Reperi i njohur amerikan, 50 Cent, ka performuar mbrėmjen e sė hėnės pėr afro 90 minuta, para rreth 25 mijė adhuruesve kosovarė nė Prishtinė, nė njėrin prej koncerteve mė tė mėdha tė mbajtura ndonjėherė nė Kosovė. Nė njė atmosferė elektrizuese, as edhe i ftohti nuk i ka ndaluar tė rinjtė kosovarė tė pėrcjellin kėtė ngjarje tė rrallė, tė organizuar nga operatori i ri celular Ipko.
Dyert e stadiumit tė Prishtinės, ku u zhvillua koncerti, janė hapur qė nė ora 18:00, derisa shou ka filluar njė orė mė pas, ku nė skenė janė paraqitur disa nga bendet dhe kėngėtarėt e njohur tė kėtij zhanri nė Kosovė si, Dj Blunt, NR, Nora Istrefi, Tingulli 3 dhe Genta. 50 Cent doli nė skenė rreth orės 21 dhe, sė bashku me disa prej reperėve qė e shoqėrojnė atė nė ēdo koncert, pėrfshirė Lloyd Banks dhe Tony Yayo, argėtoi publikun pėr afro njė orė e gjysmė. Mes tjerave, ai kėndoi edhe hitet “Candy Shop”, “P.I.M.P.” dhe “In Da Club”.

Me njė sigurim tė rreptė, koncerti kaloi pa ndonjė problem, duke mirėpritur amerikanin. 50 Cent bėhet kėshtu artisti me profilin mė tė pasur qė ka kėnduar ndonjėherė nė vendin tonė. Shumica dyshonin se ai ndoshta nuk do tė udhėtonte kėtu pėr shkak tė pėrshtypjeve se nė Kosovė mbizotėron dhuna, por ylli i njohur ėshtė pėrgjigjur pėr gazetarėt me fjalėt: “Kurrė nuk kam munguar nė asnjė shou nė karrierėn time”.

“Nuk do tė kem shansin ta shoh botėn, si tė gjithė tė tjerėt, nėse nuk shkoj ēdo kund. Unė e shoh muzikėn time duke thyer barrierat e gjuhėve”, ka thėnė, mes tjerash, 50 Cent, emri i vėrtetė i tė cilit ėshtė Curtis Jackson.

50 Cent, i cili ėshtė rritur nė New York dhe ėshtė qėlluar me armė zjarri nėntė herė, ka shtuar: “E di saktėsisht ēfarė ndodh kur pėrdoren armėt. Ndoshta kjo ėshtė ajo me tė cilėn ata mė mbajnė mend”.

"Unė jam nga Queens, (New York)", ka thėnė 50 Cent pas mbarimit tė koncertit. "Andaj, pėr mua, tė vij kėtu dhe tė shoh qė 25 mijė tiketa janė shitur brenda tetė orėve, ėshtė e mahnitshme. Unė jam mbase mė shumė i emocionuar se sa gjysma e adhuruesve”.


Njė adhuruese e pranishme nė koncert ka thėnė, mes tjerash, “shpresoj se do tė kemi mė shumė mundėsi tė kemi njerėz tė tillė qė do tė mbajnė koncerte nė Kosovė”.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
50 Cent i mahnitur nga pritja e kosovarėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: