Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Olta Boka Fituesja e Festivalit tė 46 ne RTSH

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Olta Boka Fituesja e Festivalit tė 46 ne RTSH   18/12/2007, 03:16

“Zemren Lam Peng” eshte kenga fituese e Festivalit te 46 te kenges ne RTSH te kenduar nga Kengetarja 16 vjecare Olta Boka,me kompozim te Adrian Hiles, autor teksti Pandi Lacos.Kjo kenge do perfaqesoj Shqiperine ne Eurosong 2008 ne Beograt te Serbise .Cmimi i dyte eshte nje bashkepunim i 2 kengetareve nga Kosova Flaka Kralani me Dorontina Dishen me kengen “Jeta kerkon dashuri”,dhe cmimi i trete per kengetaren Juliana Pasha me kengen nje “Qiell te ri”.

Rezultatet e Nates Finale :

67 pikė - Olta Boka - Zemren e lame peng
57 pikė - F. Kralani & D. Disha - Jeta kėrkon dashuri
54 pikė - Juliana Pasha - Njė qiell tė ri
36 pikė - Jonida Maliqi - S’ka fajtor ne dashuri
35 pikė - Mira Konci dhe Redon Makashi - Nėn njė qiell
27 pikė - Manjola Nallbani - Kjo botė merr fryme nga dashuria
23 pikė - Samanta Karavello - Pse u harrua dashuria
22 pikė - Greta Koci - Natėn te kėrkova
20 pikė - Mariza Ikonomi - Mall i tretur
11 pikė - Eneida Tarifa - E para leter
09 pikė - Kthjellu - Dhoma
08 pikė - Agim Poshka - Kujt I them te dua
08 pikė - Rosela Gjylbegu - Bote memece
05 pikė - Teuta Kurti - Qyteti i dashurisė
03 pikė - Produkt 28 - 30 sekonda
01 pikė - Kozma Dushi - Tatuazh ne kujtese
00 pikė - Devis Xherahu - Endacaku


Teksti i Kenges Fituese - Zemren e lame peng Olta Boka

1. Ora si zemer troket
Ora e cmendur rend
Akrepa nuk ka Kohen vodhe ti Nga jeta ime.
2. Bora e zerit tend
Mbi zemren time ra
Mbuloi Stren e fundit
Te dashurise
3. Dhe ndalen akrepat atje
4. Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me kot kerkuam
Or’ e perkryer
Nje zemer jo kurre s’mund te jete
5. Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Olta Boka Fituesja e Festivalit tė 46 ne RTSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: