Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Veshja e gabuar e VIP!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Veshja e gabuar e VIP!   18/12/2007, 03:05

Nėse do tė ekzistonte njė "polic mode" nė kėtė botė, atėherė tė gjithė kėto diva tashmė do tė ndodheshin pas hekurave tė ftohta tė burgut. Arsyeja e arrestimit? Njė dhe e vetme, mėnyra e veshjes sė tyre nuk ėshtė e pėrshtatshme pėr famėn dhe emrin qė ato mbartin. Nėse njė stilist i mirėfilltė do tė shihte me vėmendje kėto pamje, menjėherė do tė krijonte pėr kėto diva njė sfilatė tė veēantė. Sepse nė kėto foto shfaqen momentet mė tė kėqija tė personazheve tė famshėm tė botės sė showbizit. «Oh zot, por ēfarė ka veshur?».Kur kjo pyetje ėshtė komenti i parė, qė i bėhet njė ylli qė sfilon nė tapetin e kuq, do tė thotė se ka pėrfundimisht diēka qė nuk shkon. Edhe personazheve tė famshėm, u ndodh tė kenė nė dollapin e tyre tė stėrmadh tė rrobave disa gjėra tė gabuara. Gabimi mė i pėrhapur dhe mė i pėrdorshėm? Pėrpjekja pėr tė qenė origjinale me tė gjitha kushtet. Fustane tė shkurtra, ose mė mirė si tė sajuar, ngjyra tė ndezura, aksesorė qė mė tepėr kanė pamjen e armėve....kėto janė pėrbėrėsit e njė mini- sfilite tė gabuar tė vipave.
Kate Bosworth: nė versionin e ‘strucit’. Kurrė mos vish gjėra tė tilla dhe kurrė mos u mundo t’i pėrafrohesh njė kafshe.
Kelly Rowland e Destiny's Child: asnjė nuk i ka shpjeguar faktin se veshja sportive, qė pėrafron mė tepėr me tutat qė mbahen pėr shtėpi tepėr tė shtrėnguara, nuk ėshtė seksi, pale mė pastaj kur ato shoqėrohen nga takat e larta.
Naomi Watts: gjithēka e gabuar. Hidhe ēantėn e shndritshme, ndėrro kėpucėt, digje fustanin dhe merr njė makinė pėr t’u ndėrruar menjėherė.
Lilly Allen: Mendimi i parė qė i ka ardhur nė mendje kėsaj vajze sapo ėshtė parė nė pasqyrė sigurisht qė ka qenė "Do tė dukem e kėndshme, njė fustan i lezetshėm tėrėsisht rozė!". Por ka qenė njė mendim i gabuar, sepse nė fakt me kėtė fustan nuk i ngjason tjetėr kujt vetėm njė kutie qė mbart bonbone, pasi macja e ka gėrvishtur me thonj.
Alicia Keys: Kėshilla e parė qė vjen pėr kėtė vajzė, ėshtė qė tė ndėrroj menjėherė garderobėn e saj. Mė tepėr sesa njė fustan lėkure, i pėrafrohet sekuencave tė filmae vizatimor.
Britney: Ende nuk e ka kuptuar se flokėt janė pjesa kryesore e bukurisė, dhe kurrė nuk dilet nga shtėpia me pizhamet e gjumit.
Cate Blanchett: Ka bėrė gabimin mė tė thjeshtė. Ėshtė pėrpjekur me tė gjitha kushtet tė shfaqej origjinale. Do tė transmetonte njė imazh elegant me njė fustan tė ngushtė tė zi, qė mund tė pėrdorej pėr ēdo rast.
Kate Moss: Nuk duket ndryshimi midis fustaneve tė mbrėmjes dhe kėmishėve tė gjumit. Mesa duket njė veshje tė tillė edhe vet Kate nuk e ka pėlqyer, sepse pas disa orėsh ajo ėshtė fotografuar po me tė njėjtin fustan, por tė shkurtėr, sipas stilit tė saj tė grisjes.
Lindsay Lohan: Jo gjithnjė e zeza ėshtė perfekt nė veshje, do tė ishte mė e kėndshme nėse kjo ngjyrė do tė pėrzihej me ngjyra tė tjera.
Liz Taylor: Ėshtė mėse e pranueshme fakti qė ky emėr mbart kurorėn e mbretėreshės sė Hollyėood, por, pėrse do tė nėnvlerėsonte njė titull tė tillė duke u veshur si njė Dea egjiptiane?
Mariah Carey: Thuajse gjithnjė gabon praktikisht. Kjo ėshtė njė ndėr arsyet e thella qė duhet tė heq dorė nga veshja e kėtyre lloj pantallonash, tė cilat i rrinė ngjitur pas trupit. Efekti i papranueshėm.
Mary J. Blige: Pėrfundimisht e ka tepruar. Sigurisht qė nuk mund tė pėrcaktohet si njė zonjė, mė tepėr duket si njė fushė ku bari i gjelbėr sapo ka lulėzuar.
Paris Hilton: Si mund tė shkatėrrohet njė veshje blu me njė shall meksikan?
Rihanna: Ėshtė viktimė e disa defekteve tė modės, kėtė fustan ia ka stiluar Ray Charles? Sėrish shfaqet nė kėtė mini- sfilatė tė dėshtuar por me versionin fetish.

Po cilat janė kėshillat pėr tė mos rėnė viktimė e kėtyre gabimeve?

Rregulli nr 1: kurrė mos e ekzagjeroni, fustani tepėr i fryrė dhe flokėt tepėr tė gufuara do tė bien nė sy, por nė mėnyrėn e gabuar.

Rregulli nr 2: duhet tė njohėsh ngjyrat qė preferon. Nėse jeni brune mos vishni ngjyra tė qarta. Nėse jeni me flokė tė kuqe mos pėrdorni veshje portokalli. Nėse jeni bionde mos pėrdorni ngjyrėn e verdhė.

Rregulli nr 3: pėrshtatni veshjen me rastin. Mos vishni pantallona xhins tepėr tė ngushta nė ndarjen e ēmimeve Oskar, apo mos pėrdorni fustan elegant nė piceri.

Rregulli nr 4: veshja e rrobave njė masė mė tė vogėl, pėr t’u dukur sa mė e dobėt ju bėn tė gaboni tmerrėsisht.

Rregulli nr 5: mos nėnvlerėsoni kėpucėt dhe aksesorėt nė pėrgjithėsi. Ndodh shpesh se janė pikėrisht kėto qė bėjnė ndryshimin.

Nė fund pranoni kėshillėn e mikeshave ose tė ndonjė personi tjetėr. Sepse nėse nuk do tė merrni parasysh edhe propozimet e tė tjerėve, atėherė do tė pėrfundoni si damat nė kėto imazhe.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Veshja e gabuar e VIP!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: