Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Thashetheme VIP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Thashetheme VIP   18/12/2007, 03:04

Johnny Depp, rekordmeni i autografeve
Ėshtė Johnny Depp, pėr tė tretin vit radhazi, fituesi i yjeve qė shpėrndajnė mė tepėr autografe. Kėtė lajm e ka pėrhapur Steve Cyrkin, i revistės ‘Autograph’. Depp, 44 vjeē i lidhur sentimentalist me kėngėtaren Vanessa Paradis, ka qenė kandidat i Golden Globe pėr filmin muzikor "Sweeney Todd". Midis divave tė autografeve, Depp ndiqet nga dy aktorėt e ‘Ocean's 13’: Matt Damon dhe George Clooney. Me pak fjalė, pirati mė i famshėm i botės ėshtė mbreti i autografeve. Tepėr i adhuruar nga fansat e tij, tė cilėve nuk i mohon asnjė dedikim.
Hilary bėn ēmos pėr dashurinė
Hilary Duff, pas lamtumirės me Joel Madden, qė tashmė pret njė fėmijė nga Nicole Richie, ėshtė dashuruar sėrish. Kėtė verė, kėngėtarja ėshtė njohur me njė djalė, pas sė cilit ka humbur tėrėsisht toruan. Fatlumi ėshtė lojtari i hockey Mike Comrie. Hilary, 20 vjeē, ėshtė tepėr e pėrkushtuar pas kėsaj lidhjeje. Kohėt e fundit, ka filluar tė studiojė rregullat e lojės sė hockey, pėr t’u bėrė pjesė e botės sė tė fejuarit, por edhe pėr tė kuptuar kur ai luan. Lajmin e ka konfirmuar motra e Hilary, Haylie, e cila ka thėnė: "Momentalisht po lexon njė libėr tė titulluar 'Hockey For Dummies'". Ēfarė nuk bėn dashuria?

Geri: Ja pėrse i kam thėnė lamtumirė ‘Spice’
"Sot ėshtė e enjte 28 maj (1998). Ndodhem nė Paris dhe dje jam ndarė me ‘Spice Girls’. Pėrfundimisht". Kėshtu fillon filmimi qė dėshmon lamtumirėn e Geri Halliwell, pėr grupin e saj. Njė video- dokumentar, e cila qarkullon nė internet, ku Geri dhe tė tjerat flasin pėr tė kaluarėn. "Mė dukej sikur grupi kishte krijuar famė dhe vajzat nuk do tė kishin mė nevojė pėr mua" shprehet Geri. Pavarėsisht dhimbjes sė ‘ndarjes’ nga grupi, pranon se ka qenė gjithnjė mė ambiciozja. "Unė dėshiroja famė dhe para, do tė kisha bėrė gjithēka pėr t’i pasur". Por, shpjegimet e Gerit nuk lėnė pas Melanie Chisholm (Sporty Spice) e cila duke respektuar lamtumirėn e shoqes nuk rezervon fjalėt e ashpra: "Pėr fat tė mirė, fansat e Spice kanė qenė tė forta dhe kanė vendosur: Dėshirojmė sėrish tė shohim Spice".

Mamma mia! Streep gjen dashurinė
"Mamma mia", suksesi i grupit ‘Abba’, qė edhe pse ka rreth 30 vjet nga realizimi mbetet njė nga kėngėt mė tė populluara tė viteve '70, tashmė bėhet film. Protagonistja do tė jetė Meryl Streep nė njė ishull tė mrekullueshėm grek. Nė sfond tė skenave tė filmit do tė jenė kėngėt mė tė famshme tė ‘Abba’, Dancing Queen, S.O.S., Money, Money, Money e Take a Chance on Me. I realizuar nga Tom Hanks dhe bashkėshortja e tij Wilson, sė bashku me dy pjesėtarėt e ‘Abba’, Benny Anderson dhe Bjoern Ulvaeus, filmi do tė jetė njė ndėr sukseset mė tė mėdha tė sezonit edhe pėr aktualitetin e muzikės sė ‘Abba’.

Michael dhe planet pwr vitin 08
Sipas disa personave, Jackson Five do tė rikthehen nė skenėn muzikore, nė vitin 2008. Jo vetėm, por duket se nė tė njėjtin vit, Michael Jackson ka programuar njė turne solistik. Pėrse pas kaq shumė kohe mungesė, ylli i muzikės do tė rikthehet nė botėn e showbiz? Ndoshta pėr tė shpėtuar njė pagesė prej 325 milionė dollarė dhe pėr tė regjistruar Nerverland nė hipotekė. Le tė shpresojmė, qė rikthimi nė skenėn e muzikės tė mos jetė sėrish njė dėshtim i plotė.

Britney, gėnjeshtra i ka kėmbėt e shkurtra!
Britney Spears, para pak ditėsh kishte munguar nė sallėn e gjykatės, nė ēėshtjen pėr kujdesin e fėmijėve, me justifikimin se kishte qenė e sėmurė. Por, njė natė mė pas ajo ėshtė fotografuar duke shėtitur nėpėr rrugėt e Los Angeles. Kėshtu qė fansat e saj do tė jenė tė kėnaqur qė kėngėtarja e tyre e preferuar nuk vuan mė nga ‘ankthi’, qė ka qenė justifikimi pėr mungesėn nė sallėn e gjyqit. Ndėrkohė qė gjykatėsit kanė caktuar njė tjetėr ditė pėr zhvillimin e seancės. Ēfarė justifikimi do tė shpik radhėn e ardhshme Brit? Por jo vetėm, kėngėtarja ndėr tė tjera thyen edhe rregullat e qarkullimit rrugor. Ajo ėshtė fotografuar gjatė javės ndėrsa ishte duke drejtuar makinėn e saj nė anė tė kundėrt.

Reese Witherspoon grindet me Vince
Mesa duket vajza tepėr e pėrpiktė Reese Witherspoon ėshtė grindur me Vince Vaughn pėr shkak tė ritmeve tė ngadalta tė aktorit, kolegu i saj nė filmin Four Christmases. Por, arsyeja e vėrtetė e grindjes ka qenė fakti se Vaughn ka refuzuar ndjekjen e rregullave tė propozuar nga aktorja. «Vince mbėrriti nė xhirime pak me vonesė, ndėrsa Reese kishte mbėrritur shumė mė parė dhe ishte gati pėr tė filluar xhirimet. Ajo donte qė ai tė ndiqte ritmet e saj.....por ndonjėherė Vince e shihte me njė vėshtrim tė egėr, sikur donte ta vriste», ėshtė shprehur njė person qė ka qenė i pranishėm gjatė kėsaj skene.

Tom: Sa e kėndshme ėshtė Katie me komplet sportiv
Ndryshe nga shumica e meshkujve, qė preferojnė femrat me kėpucė me taka tė larta dhe me minifunde, Tom Cruise preferon tė shoh bashkėshorten e tij, Katie Holmes me komplet sportiv. Kėtė gjė e ka konfirmuar vet Katie gjatė njė interviste:«Tom adhuron tė mė shoh me komplet sportiv. Gjithnjė mė thotė: je tepėr e bukur me kėtė lloj veshje». Kjo mund tė ketė qenė edhe njė ndėr arsyet, qė Katie ka marrė pjesė nė garėn e zhvilluar para disa kohėsh.

Vlerėsohet modeli i flokėve tė Gary
Gary Barlow ėshtė nominur si “Personazhi me modelin e flokėve mė tė mirė”. Kėngėtari i ‘Take That’, nė fakt ėshtė renditur nė vend tė parė tė njė klasifikimi tė realizuar nga parukieri i vitit Louis Byrne, i cili gjatė njė interviste ka theksuar: «Gary Barlow ka njė stil klasik, i lehtė pėr t’u rregulluar. E thjeshtė, por me tepėr efekt».

Jessica Alba ėshtė shtatzėnė
Jessica Alba dhe i fejuari i saj Cash Warren do tė bėhen shumė shpejt prindėr. Ata janė nė pritje tė lindjes sė fėmijės sė tyre tė parė, pritje kjo qė i gėzon pa masė. Kėtė konfirmim e ka dhėnė zėdhėnėsja tek revista People: «Jessica dhe Cash presin tė lind fėmija i tyre i parė. Fėmija do tė lind nė pranverėn e vitit tė ardhshėm, mė konkretisht nė muajt e parė tė verės».

James Blunt, adhurues i femrave
Pas pėrfundimit tė historisė sė dashurisė me modelen Petra Nemcova, James Blunt ėshtė bėrė pjesė e shkrimeve tė ndryshme pėr shkak tė famės sė tij me femrat. Kėngėtari ėshtė parė nė fakt, kohėt e fundit me vajza tė ndryshme. Madje edhe me Paris Hilton. Ndoshta kjo pėrzgjedhje nga ana e tij ėshtė pėr faktin se dėshiron tė harrojė dashurinė qė sapo ka lėnė pas? Ndėr tė tjera gjatė njė mbrėmje tė vetme, ai ėshtė parė tė hyj nė njė lokal i shoqėruar nga njė femėr bionde, por mė pas nė ambientet e lokalit ėshtė parė me njė ezmere.

Madonna dėshiron tė shėndoshet
Madonna ka vendosur tė shėndoshet pak, sepse sipas bashkėshortit tė saj Guy Ritchie, ėshtė tepėr e dobėt. Kėngėtarja, qė zakonisht ndjek njė dietė tepėr tė rregullt, ka vendosur tė ndjek kėshillėn e bashkėshortes sė Sting, Trudi Styler, e cila e sugjeron tė ushqehet me ushqime qė kanė nė bazė tė tyre frutat, qė ndėr tė tjera bėjnė mirė edhe pėr rigjenerimin e lėkurės (qėllim, qė duket se Madonna e ka arritur tashmė nėpėrmjet bisturive).

Karl Lagerfeld: Amy ėshtė si B. B
Mė nė fund njė vlerėsim i mirė pėr Amy Winehouse. Ky vlerėsim vjen nga stilisti Karl Lagerfeld, sipas sė cilit Amy ėshtė trashėgimtarja e denjė e Brigitte Bardot. Stilisti i modės, fans i madh i kėngėtares, adhuron stilin e ikonės sidomos pėr modelin e flokėve tė saj. «Nuk ėshtė vetėm e bukur, por edhe tepėr e talentuar. Frymėzohem shumė prej saj, sidomos nga modeli i flokėve. Ėshtė njėsoi si Bardot nė vitet’50 e ’60… Amy ėshtė Brigitte, e re», ėshtė shprehur stilisti nė njė sajt interneti.

Hellen kundėr operacioneve plastike
Helen Mirren thekson se nuk ėshtė njė fanse e madhe e bisturive dhe e ndėrhyrjeve estetike, sidomos kur bėhet fjalė pėr gjoksin qė duket gjithnjė i ēuditshėm dhe jo natyral. Gjatė njė interviste aktorja ėshtė shprehur se kėto ndėrhyrje nuk janė tė papėrshtatshme jo vetėm pėr tė, por edhe pėr femrat e tjera, nuk ėshtė preferuese e kėtyre lloj formave.

Lindsay preferon tė dashurit e vajzave tė tjera
Tashmė ēdo gjė ėshtė mėse e qartė: Lindsay Lohan preferon tė dashurit e vajzave tė tjera. Pasi ėshtė pėrpjekur tė krijoj konflikte midis Stavros Niarchos dhe Paris Hilton, aktorja ėshtė pėrpjekur tė bėjė pėr vete JR Rotem, producentin dhe i preferuari i vjetėr i Britney Spears. Rotem ka mohuar gjatė njė programi lidhjen e tij me Britney Spears, qė sipas shumė personave mund tė jetė babai i fėmijės sė tretė tė kėngėtares, e cila ėshtė shtatzėnė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Thashetheme VIP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: