Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Izolohet kėnga e Evropianit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 97
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Izolohet kėnga e Evropianit   13/11/2007, 17:12

Izolohet kėnga e Evropianit


Asnjė koncert jashtė vendit deri tani pėr tė promovuar kėngėn shqiptare para Festivalit Evropian. Grupi shqiptar niset nė 2 maj drejt Helsinkit
Duket se Frederik Ndoci po e pret me padurim 2 majin. Thotė se e ka ėndėrruar qė fėmijė, qė atėherė kur sapo nisi tė mėsonte se ē'ishte muzika. Dhe tani ėshtė duke jetuar ėndrrėn. Nė datėn 2 maj grupi shqiptar niset pėr Helsinki ku zhvillohet edicioni i 52-tė i Festivalit Evropian tė Kėngės. "Pjesėmarrja ėshtė sukses, nėse arrijmė ndonjė renditje tė mirė, atėhere suksesi ėshtė edhe mė i madh", - thotė Ndoci qė ndodhet para gazetarėve pėr tė bėrė njė prezantim tė fundit para udhėtimit drejt Evropianit. Megjithė punėn intensive pėr ta sjellė kėngėn nė parametrat e kėrkuar, realizimin e njė videoklipi, regjistrimi dhe masterizimi nė Itali, etj., etj., sėrish mbetet njė pikė e errėt. Ėshtė pikėrisht promovimi.

Edhe pse u premtua shumė qė nuk do pėrsėritej rasti i njė viti mė parė, kur kėnga shqiptare u prezantua pėr tė parėn herė nė skenėn e Festivalit, deri tani pėrveē shpėrndarjeve tė DVD-ve dhe CD-ve nuk ėshtė bėrė asgjė tjetėr. "Kjo ėshtė ana mė e errėt (blu e errėt). Kemi pasur shumė ftesa nga Spanja, Portugalia, Luksenburgu, Anglia, por nuk kemi vajtur askund. Dogjėm Izraelin dhe nėse nuk shkojmė, djegim edhe Maltėn nesėr. Interesi ka qenė i madh. Kemi marrė urime, madje me superlativa, megjithatė…", - thotė Frederik Ndoci. Sipas bashkėshortes sė tij, Aidės, arsyeja duhet tė jetė financiare. "DVD-tė janė shpėrndarė ngado, por ėshtė tjetėr gjė tė shkosh e tė kėndosh live, tė grumbullosh fansa mė shumė, qė do tė thotė vota mė shumė", - thotė Aida, teksa shpreson qė tė bėhet diēka deri nė datėn 2 maj. Nė Festivalin Evropian, Frederik Ndoci prezanton kėngėn shqiptare "Balada e gurit", e kompozuar nga Adrian Hila mbi poezinė e Pandi Laēos, fituese e edicionit tė fundit tė Festivalit tė Kėngės nė Radio Televizionin Publik Shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Izolohet kėnga e Evropianit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė-
Kėrce tek: