Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 “Hajt se bohet mirė nė Qytetin pa plan”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: “Hajt se bohet mirė nė Qytetin pa plan”   8/12/2007, 17:18

Haliband”, ka nxjerrė nė shitje albumin e tij tė parė “Qyteti pa plan” dhe videoklipin mė tė ri “Hajt se bohet mirė”
Rok bendi kosovar “Haliband”, tė hėnėn nė mbrėmje nė hapėsirat e “Jazz Club 212”, ka pėruruar albumin e tij tė parė, i cili titullohet “Qyteti pa plan”. Anėtari i kėtij bendi, Agim Berisha tregon se disa nga kėngėt e albumit janė tė realizuara mė herėt vetėm prej Krenar Halimit dhe Andin Halimit, ndėrsa pasi bendit i janė bashkuar ai (Agim Berisha) dhe Petrit Riza, janė realizuar edhe 3 kėngė tė reja, dy prej tė cilave janė realizuar edhe videoklipe. “Albumi komplet i ka 7 kėngė edhe njė videoklip. Videoklipi ėshtė njė bonus pėr ata qė do ta blejnė CD e “Haliband”, ka thėnė Berisha.
Berisha tregon se kryesisht kėngėt i kanė kompozuar Krenari me Andini, ndėrsa tekstet kanė marrė pjesė tė gjithė anėtarėt e bendit me sugjerime e tyre. “Kryesisht finalizimi i kėngėve ėshtė i komplet bendit, por ato idetė kryesore i kanė jap Krenari me Andinin”. Nė album si mysafir i “Haliband”, ėshtė edhe Besart Halimi, vėllai i vokalistit tė bendit. “Besartin e kemi si mysafir edhe po na freskon programin. Ėshtė njė djalė shumė i talentuar. Ata qė e njohin e din se ai ka qenė finalist nė spektaklin Ethet...”, thotė Agimi.
Sa i pėrket mbėshtetjes financiare pėr realizimin e albumit bendi “Haliband” nuk ka pas kurrfarė mbėshtetje. Tė gjitha i kanė realizuar me mjete personale pa ndihmėn e ndonjė sponsori. Ndėrsa, distribuimin e albumit “Qyteti pa planė” tė rek bendit “Haliband”, e ka marr pėrsipėr Produksioni Vizioni & Libonia.

Mt: Deri tash tri videoklipe

Bas kitaristi Agim Berisha tregon se bendi deri tash i ka realizuar edhe 3 videoklipe. Videoklipi i parė ėshtė bėrė nė kohėn kur, Agimi dhe Petriti nuk ka qenė anėtar tė bendit, ndėrsa dy klipet e fundit janė bėrė me formacion tė ri tė bendit. “Qyteti pa plan”, ėshtė videoklipi i dytė sepse tė parin e kanė realizuar vetėm Krneari me Andinin. Videoklipi i dytė ėshtė bėrė me regji tė Bekim Bacajt, ndėrsa videoklipi i tretė, domethėnė mė i riu qė ėshtė realizuar tani “Hajt sė bohet mirė”, ėshtė realizuar nga Valon Nitaj, i cili ėshtė shok i Krenarit”. Edhe pėr videoklipet qė i kanė realizuar, Berisha tregon se i kanė financuar vet dhe nuk kanė pas asnjė ndihmė nga ndonjė sponsor. “Tė gjithė i kemi financuar vet edhe pse nuk na kanė kėrkuar shumė tė holla se edhe ata kane punuar dhe na kanė ndihmuar nė mėnyrė shoqėrore. Kryesisht na ėshtė dashtė tė paktėn t’i mbulojmė harxhimet”, thotė Berisha, duke shtuar se “dihet qė rok muzika nuk sjellė ndonjė fitim tė madh nė Kosovė edhe nuk ka shumė vende ku pėrformohet, kėshtu qė na si gjithė rokerėt tjerė tė mirėfilltė kėtė muzikė e kemi dashuri edhe vazhdojmė tė kultivojmė. Mirė po kalojmė sė bashku, po argėtohemi, po bėjmė muzikė pėr dashamirėt e kėsaj muzike, po shkėmbejmė mendime e kėshtu...”

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
“Hajt se bohet mirė nė Qytetin pa plan”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: