Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Intervista me kengetaren Jehona Sopi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Intervista me kengetaren Jehona Sopi   8/12/2007, 17:08

Intervista me kengetaren Jehona Sopi

November 24, 2007 3:04 pm admin AdmiraL

Suksesi ėshtė i gatshėm pas njė pune tė madhe, kėshilluar, organizuar dhe punuar nga profesionistėt. Kohėt e fundit po dėgjoj fjalė tė mira rreth projektit tim tė fundit dhe kjo mė gėzon shumė…
Ēfarė pune latė nė mes tani qė po komunikojmė bashkė?
Jehona : Kam lėnė disa gjėra, mirėpo tani mė e rėndėsishmė ėshtė qė jam para kompjuterit dhe po u pėrgjigjem pyetjeve. (Qesh)
- Ju nuk e keni shumė qejf postėn elektronike. Si ka mundėsi qė pranuat ta realizonim intervistėn nė kėtė mėnyrė?
- Jam tip klasik. Ndoshta kjo ėshtė njėra prej arsyeve pse nuk e kam shumė qejf postėn elektronike, por nuk mund tė mos them qė m’i
ehtėson punėt ndonjėherė…

- Jehona, sa jehonė ka bėrė klipi juaj i fundit?

- Suksesi ėshtė i gatshėm pas njė pune tė madhe, kėshilluar, organizuar dhe
punuar nga profesionistėt. Kohėt e fundit po dėgjoj fjalė tė mira rreth projektit tim tė fundit dhe kjo mė gėzon shumė…

- Ēfarė keni kundėr janarit qė e quani “tė mallkuar”?
- Jo, nuk jam kundra asnjėrit prej muajve tė vitit. Thjesht, kėnga ishte punuar
pėr t’u promovuar gjatė muajit janar dhe ky ka qenė njė frymėzim i tekstshkrueses, qė e ēmoj shumė…

- Cili ėshtė muaji juaj i preferuar?
- Nuk kam ndonjė muaj tė preferuar. Stina mė e dashur ėshtė pranvera…
- Cilat janė angazhimet tuaja, veē kėngės?
- Pėrveē angazhimeve nė muzikė kam filluar tė studioj nė degėn e Psikologjisė nė Universitetin “Dardania” nė Prishtinė. Tani ėshtė fillimi… Jam nė vit tė parė.
- Sa provime keni dhėnė?
- Kam dhėnė 4 provime gjithsej dhe kam dalė shumė mirė.
- Pse zgjodhėt pikėrisht kėtė degė?
- Unė i dua shumė njerėzit dhe dėshiroj t’i njoh mė mirė, pėrfshirė edhe njohjen e vetvetes…
- Jeni nė gjendje ta psikologjisni njė njeri vetėm me njė takim?
- Ėshtė shumė herėt pėr mua tė psikologjis nė mėnyrė profesionale, por ndoshta nga pėrvoja ime jetėsore dhe nga natyra qė kam, do tė mund t’i ndihmoj…
- Ēfarė tipi ėshtė Jehona?

- E zbulova pak veten nė njėrėn nga pyetjet e mėparshme, kur thashė se jam tip klasik, megjithatė, jo plotėsisht, pasi jam edhe moderne. Jam shumė energjike dhe e dua shumė jetėn.

- Si e kaloni kohėn tuaj tė lirė, gjithmonė nėse keni kohė tė lirė?

- Gjej gjithmonė kohė pėr familjen dhe pėr shoqėrinė time tė ngushtė. Ata janė kėnaqėsia dhe frymėzimi im pėr punė…
- Ku dhe si e shihni veten pas 5 vjetėsh?
- Pas 5 vjetėsh? Sigurisht, e shoh veten tė “diplomuar” nė tė gjitha sferat e jetės time, duke pėrparuar nė degėn ku po studioj. Si ēdokush, edhe unė kam ambiciet e mia qė shpresoj t’i arrij pa dėmtuar askėnd.

- Jeni mė shumė pėr idenė e njė femre nėnė apo nė karrierė?

- Me tė dyja kėto tė alternuara.
- Si do ta kishte emrin vajza e Jehonės?
- Nuk e di si do tė mund ta ketė emrin vajza ime e imagjinuar, mirėpo jam e bindur se sido qė ta ketė, do tė jetė me kuptim nė shqip…
- Njerėzit janė kuriozė tė mėsojnė nėse jeni e dashuruar?
- Nuk bėj komente pėr jetėn time personale…

- Pse meshkujt nga Kosova pėrgjithėsisht i duan femrat nga Shqipėria, kurse kėto tė fundit pėlqejnė meshkujt nga Kosova?

- Nuk e di se si qėndrojnė punėt nė kėtė aspekt…
- Planet tuaja mė tė afėrta?
- Kam shumė plane, disa prej tė cilave nuk do tė doja t’i zbuloja sepse nuk e di kur mund tė realizohen. Besoj se do t’i bėj njė surprizė tė kėndshme publikut… Pėrsa u pėrket koncerteve, do tė jem sa nė Kosovė, sa nė Diasporė. Shpresoj qė edhe nė Shqipėri tė kem ndonjė paraqitje shumė tė shpejtė…
- Si dotė donit ta mbyllnit kėtė intervistė?
-Desha tė pėrshėndesja juve dhe gjithė lexuesit…

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Intervista me kengetaren Jehona Sopi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: