Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Grammy dhe Kandidaturat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Grammy dhe Kandidaturat   8/12/2007, 00:07

Eshte shpallur dje lista e plote e nominimeve per edicionin e vitit te ardhshem te Grammy. Spikasin Kanye West, qe gjendet ne plote 8 kategori, e ndiqet nga 6 kandidaturat e Amy Winehouse. Te dy "luajne" per cmimin "Album of the Year" (Albumi i vitit), per "Graduation" (West) dhe "Back to Black" (Winehouse).

Foo Fighters, Jay-Z, Timbaland, Justin Timberlake dhe T-Pain, kane marre sejcili nga 5 nominime, ndersa nga kater kane Akon, Dierks Bentley, Chris Daughtry, Feist, Tim McGraw, John Newton, Ne-Yo, Rihanna dhe Bruce Springsteen.

Me shume kuptoni duke lexuar me poshte.

Albumi i Vitit
"Echoes, silence, patience & grace" (Foo Fighters)
"These days" (Vince Gill)
"River: the Joni letters" (Herbie Hancock)
"Graduation" (Kanye West)
"Back to black" (Amy Winehouse)

Prodhimi i Vitit
"Irreplaceable" (Beyoncé Knowles)
"The pretender" (Foo Fighters)
"Umbrella" (Rihanna featuring Jay-Z)
"What goes around…comes around" (Justin
Timberlake)
"Rehab" (Amy Winehouse)

Kenget e Vitit
"Before he cheats," John Kear & Chris Tompkins,
compositori (Carrie Underwood, artista)
"Hey there Delilah," Tom Higgenson, compositore (Plain
White T"s, artisti)
"Like a star," Corinne Bailey Rae, compositrice (Corinne
Bailey Rae, artista)
"Rehab," Amy Winehouse, compositrice (Amy
Winehouse, artista)
"Umbrella," Shawn Carter, Kuk Harrell, Terius "Dream"
Nash & Christopher Stewart, compositori (Rihanna
featuring Jay-Z, artisti)

Artisti i ri me i mire.
Feist
Ledisi
Paramore
Taylor Swift
Amy Winehouse.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Grammy dhe Kandidaturat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: