Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Johhny Depp Gangster

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Johhny Depp Gangster   8/12/2007, 00:05

Do te interpretoje John Dillinger ne filmin e Michael Mann. Kete here Depp nuk do te jete nje pirat por nje gangster me plot gojen, me nje sex appeal shume te njohur made in USA.

Historia ( e vertete) tregon per rrenjet e nje sezoni te ngarkuar kriminal ne SHBA ne vitet 1933-34. Ne keto vite FBI ka kaluar nje periudhe te veshtire per te kapur te keqinjte te kalibrit Baby Face Nelson, Pretty Boy Floyd, George Machine Gun Kelly dhe natyrisht John Dillilnger. E gjithe historia eshte shkruar ne librin e Brian Burrough titulluar "Public Enemies: America"s Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, "33-"34.

Kjo eshte baza qe ka marre MIchael Mann, i cili ka shkruar edhe skenarin.... Tani do te merret edhe me regjine, per te bere nje film me te mire se "Heat", "Collateral" dhe "Miami Vice".

Filmi do te titullohet "Public Enemies" dhe do te prodhohet nga Universal Pictures. Xhirimet fillojne ne 10 Mars 2008 ne CHicago....

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Johhny Depp Gangster
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: