Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bred Pitt, 150 shtepi ne Nju Orleans

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Bred Pitt, 150 shtepi ne Nju Orleans   7/12/2007, 23:48

Aktori Bred Pit deklaroi dje vendimin per te ndertuar 150 shtepi ambientaliste per familjet e shperngulura nga uragani “Katrina” ne lagjen me te goditur te Nju Orleansit. Projekti i Pitit "Make it Right" ka si objektiv te riktheje lagjen "Lower Ninth Ward" qe u shkaterrua pothuajse plotesisht nga stuhia e vitit 2005. "Synimi yne eshte te ndertojme njeqindepesedhjete shtepi", deklaroi Pit, i cili ndodhej ne vendin e permbytur ne vitin 2005 pas prishjes se argjinatures gjate uraganit “Katrina”. "Por nuk ka asnje arsye per te mos ndertuar 1000 shtepi, per te mos ndertuar 10000 shtepi, per te mos ndertuar 100000 shtepi", theksoi ai. Pit, i cili zoteron se bashku me aktoren Anzhelin Zholi nje shtepi ne lagjen franceze te qytetit historik, deklaroi se shtepite e reja do te ndertohen me materiale "ambientaliste". Ai detajoi se cdo shtepi do te kushtoje afersisht 150000 dollare. Pit ka qene nje kritik i perpjekjeve ngurruese te qeverise per te rindertuar Nju Orleansin. Ndaj ai ka punuar me nje grup ambientalist "Global Green USA" ne nje projekt tjeter per te ndertuar shtepi ne qytet.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Bred Pitt, 150 shtepi ne Nju Orleans
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: