Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shkatėrrim Bote... (Poezi)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 35
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Shkatėrrim Bote... (Poezi)   10/7/2012, 17:09

Saimir Murati - Shkatėrrim Bote...

Teksa ditėt zvarriten njė nga njė tė lodhura, nė monotoni,
e njerėzit rraskapiten prej aktrimit nė kėtė dramė trishtimi!
Ėndėrrat e thurura aq bukur, digjen bėhen shkrumė e hi,
e botėn nė tė cilėn jetojmė, tashmė e ka pushtuar mjerimi!

Shpresat qė na mbajtėn nė kėmbė pėr kaq kohė tė pathyer,
i pėrplasėm, i bėmė copė e thėrrime nė shkėmbin e pikėllimit!
E ē’farė shprese tjetėr mundet tė n’a ketė mbetur ende nė duar,
kur njerėzit gjithnji e mė shumė, marrin udhėn e ē’njerėzimit?!

E ardhmja duket plotėsishtė e errėt pa asnjė rreze drite,
sepse ē’do gjė ėshtė bėrė e llahtarshme nė kėtė jetė tė shkretė!
Bota po shkatėrrohet e zbehet mes dhimbjesh pėr ē’do ditė,
teksa rrugėn e gabuar, tė gjithė e zgjedhim pėr rrugė tė drejtė!

Njerėzit e mirė, besnikė dhe tė ndershėm zhduken dhe humbasin,
bėhen tė kėqij, jobesnikė e tė pandershėm dhe mė shumė abuzojnė!
Vallė a ka mė nga ata qė kalben pėrbrenda me ndėrgjegjen e tyre,
nga keqardhja, apo thjesht nga pendimi, ndaj atyre qė lėndojnė?!

Gjykimet kurrė nuk do tė marrin fund ndonjėherė,
dhe asgjė nuk do tė jetė e paanshme sikurse duhet tė jetė!
Ata qė presin pėr drejtėsi, kurrė nuk kanė pėr t’a gjetė,
pasi sot drejtėsia pėrcaktohet nga njerėz mizor e tė padrejtė!

Dhe ditėt vazhdojnė ēapitjen kėmbėzvarrė pas njėra tjetrės,
shoqėruar nga imazhet e trishtuara tė njerėzve tė drejtė.
Bota ėshtė shkatėrruar dhe ėshtė bėrė e llahtarshme,
nga ē’rrėnjosja e njerėzimit me hapa kaq tė shpejtė!!!...

© Saimir Murati... Maj - 2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shkatėrrim Bote... (Poezi)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Shoqėrore-
Kėrce tek: