Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Iphone zbarkon nė Francė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Iphone zbarkon nė Francė   29/11/2007, 15:13

Ne mbremjen e se Merkures (28 Nentor) iPhone debuton ne France, vendin e trete europian qe do te shperndaje telefonin "muzikor" arritjen me te madhe teknologjike te ketij viti, prodhuar nga kompania e molles se kafshuar - Apple. Ne fillim i ka takuar Gjermanise dhe Britanise, qe te shijonin nje kombinim perfekt, mes nje MP3 Player, nje pajisjeje interneti, nje telefoni, dhe nje aparati fotografik.

Orange, eshte kompania telefonike qe eskluzivitetin e shperndarjes, dhe mendohet se do te shese me shume se 100 mije brenda ketij viti, pavaresisht se ka ngelur shume pak kohe, por po te marrim parasysh festat, llogarite nuk jane dhe aq te pabesueshme. Nese nuk nenshkruan nje kontrate me Orange, atehere telefoni arrin nje cmim prej 799 EU (deri ne 1.200), nga 399 EU qe eshte cmimi me kontrate.

Nderkohe ne Gjermani vazhdon gjyqi i Apple kunder Telekom/T-Mobile, e cila per nje kohe shiti aparate te ketij lloji te zhbllokuar, pra qe mund te perdoreshin me cfare do lloj karte ne cfare do lloj vendi, me cmimin e aparateve me kontrate, ne kundershtim me marreveshjen e firmosur me kompanine amerikane Apple.

Gjithashtu fjala "iPhone" eshte nje prej fjaleve me te klikuarave ne internet, qe tregon interesimin e madh te njerzve per kete pajisje.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Iphone zbarkon nė Francė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: