Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Holandė, frenohet imigrimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Holandė, frenohet imigrimi   3/10/2010, 15:10

Qeveria e ardhshme e pakicės nė Holandė, me orientim tė djathtė, do t'i ashpėrsojė kushtet e imigrimit dhe tė ndalojė mbulimin e plotė tė trupit. Kėtė e deklaroi politikani populist i djathtė Gert Wilders, Partia e Lirisė e tė cilit ka qėndrim armiqėsor ndaj fesė islame dhe do tė mbėshtesė udhėheqjen e re. Masat e vendosura do tė pėrgjysmojnė imigrimin nga vendet joperėndimore, tha ai, duke paraqitur programin sė bashku me kryetarin e kristian-demokratėve Maxime Verhagen dhe me Mark Rutte-n, kryetarin e liberalėve tė djathtė. Sipas programit qeveria kėrkon tė vėshtirėsojė tėrheqjen e pjesėtarėve tė familjes si dhe ardhjen e imigrantėve tė pakualifikuar nė Holandė. Marrėveshja e koalicionit ėshtė ende nė rrezik. Disa anėtarė me ndikim tė kristian-demokratėve e refuzojnė nė mėnyrė strikte Gert Wildersin. Nuk dihet se si do tė vendosė baza e partisė nė kongresin e jashtėzakonshėm tė shtunėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Holandė, frenohet imigrimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: