Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kili, minatorėt - padi milionėshe

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kili, minatorėt - padi milionėshe   3/10/2010, 15:08

Tė afėrmit e minatorėve kilianė, tė bllokuar prej muajsh nėn tokė, ngritėn njė padi pėr dėmshpėrblim nė miliona kundėr operatorit tė minierės. Sipas tė dhėnave tė kryebashkiakes lokale familjet e 29 prej 33 burrave tė bllokuar kėrkojnė gjithsej dymbėdhjetė milionė dollarė. Minatorėt janė zėnė nė 700 metra thellėsi qė prej rrėshqitjes sė dheut nė minierėn e arit dhe tė bakrit Copiano, rreth 850 kilometra nė veri tė kryeqytetit Santiago. Forcat e shpėtimit po shpojnė me gjithsej tre turjela pėr tė hapur rrugėn deri te tė zėnėt nėn tokė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Kili, minatorėt - padi milionėshe
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: