Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Japoni: Rritet me 40 pėr qind taksa ndaj duhanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Japoni: Rritet me 40 pėr qind taksa ndaj duhanit   3/10/2010, 15:03

Japonia ka rritur me 40 pėr qind taksat ndaj cigareve, ēfarė ka bėrė qė ēmimi i cigareve tė rritet sė paku me njė tė tretėn e vlerės sė deritashme. Ministria e Financave tha se nga rritja e kėsaj takse do tė mblidhen 63.1 miliardė jen mė shumė vetėm gjatė vitit tė parė.
Qėllimi parėsor i rritjes sė taksės ndaj duhanit ka tė bėjė me pėrpjekjet e qeverisė pėr tė ulur numrin e duhanpirėsve. Aktualisht 36.6 pėr qind e burrave dhe 12.1 pėr qind e grave nė Japoni pinė duhan. Shifrat krahasuar me dekadėn e kaluar janė ulur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Japoni: Rritet me 40 pėr qind taksa ndaj duhanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: