Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Greqia me ligj anti - grevash

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Greqia me ligj anti - grevash   3/10/2010, 15:00

Greqia pritet tė miratojė ligj anti-grevash. Pas grevave dhe pėrplasjeve tė forta 17 ditore tė kamionistėve grekė me qeverinė e Jorgo Papandreut, Athina zyrtare ka vendosur qė tė mos e lejojė mė vendin tė shkojė drejt paralizimit total tė transportit. Tre drejtues transporti tė akuzuar pėr pengim tė trafikut, u arrestuan dje ndėrkohė qė autoritetet kanė vendosur tė vėnė nė jetė planin B. Pėrgatitja e ligjit ka pėrfunduar, dhe ai parashikon dėnime tė ashpra dhe me burg pėr ata qė kėmbėngulin nė protesta tė paligjshme dhe bllokuese tė vendit. Ligji u prezantua dje dhe pritet tė kalojė nė parlament me procedurė tė pėrshpejtuar. Nga greva 17 ditore e kamionistėve, Greqisė i janė shkaktuar dėme nė 1,5 miliardė Euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Greqia me ligj anti - grevash
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: