Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 National Ethnographic Museum - Kruje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 31
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: National Ethnographic Museum - Kruje   26/9/2010, 15:59

National Ethnographic Museum - Kruje

Tel: 355 532 22 25
Visiting hours: 9.00 – 13.00; 17.00 – 18.00
Address: Fortress of Kruja
From May to September, visiting hours are: 8.00-13.00; 16.00 – 19.00

Nationa Etongraphic Museum Krujė was inagurated on 20 november 1989. It is placed in an characteristic urban building of 1764.This building is a first class culture monument. Its 15-16 rooms and the objects exhibited out-side give a complete view of the crafts applied in Krujė and all over Albania and of the way of living since 300 years. 90% of this museum items are original and 100% are funcional. Items of ceramics, wood, stone, iron, cotton, silk and wool and various emborideries are exhibited here with finesse. These objects have an age varying from 60-70 to 500 years._________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
National Ethnographic Museum - Kruje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: