Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Itali: Ismail Kadare, merr ēmimin "Leriēi Pea"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Itali: Ismail Kadare, merr ēmimin "Leriēi Pea"   23/9/2010, 13:35

Organizatorėt e Edicionit tė 57-tė tė Ēmimit tė Madh Poetik “Leriēi Pea”, nė Italinė fqinje njoftuan se fituesi i sivjetshėm ėshtė Ismail Kadare. Ata vlerėsojnė se pėrbėn nder, qė ēmimi i kėtij viti i shkon njė shkrimtari tė kandiduar disa herė pėr Nobelin nė Letėrsi. Nė motivacionin e dhėnė, theksohet se “poezia e Kadaresė motivon lirinė”. Ceremonia zyrtare pėr dhėnien e ēmimit poetik “Leriēi Pea”, do tė mbahet mė 26 shtator.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Itali: Ismail Kadare, merr ēmimin "Leriēi Pea"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: