Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Anisa Proda

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Anisa Proda    21/9/2010, 02:21

Anisa Proda ka “rrėmbyer” mes 20 autorėve ēmimin e parė, dje nė ambientet e Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit, ku u organizua konkursi kombėtar letrar pėr krijuesit e verbėr “Me sytė e shpirtit”. Nė konkurs merrnin pjesė poetė e shkrimtarė shqiptarė tė verbėr, tė cilėt me pasionin e tyre kanė shkruar pavarėsisht rrethanave dhe fatkeqėsive ku i hodhi rrjedha e fatit nė kėtė jetė. Ky komunitet sipas organizatorėve ėshtė ende i panjohur dhe i papromovuar mirė pėr opinionin ndaj ka nevojė pėr mbėshtetje dhe inkurajim nė mėnyrė qė tė ecė para. Qėllimi i aktivitetit, sipas koordinatores Eriola Cullufe, ka qenė pikėrisht inkurajimi i kėtyre krijuesve tė verbėr, pėr tė vijuar mė tej punėn e tyre letrare. Bashkėorganizatore e kėsaj nisme tė Qendrės Kombėtare tė Rehabilitimit tė tė Verbėrve ka qenė Qendra Ndėrkombėtare e Kulturės “Arbnori”. Ēmimet e ndara pėr autorėt mė tė mirė janė gjykuar nga njė juri profesionistėsh. Siē thamė dhe mė lart, fituesja e konkursit me ēmimin e parė u shpall poetja Anisa Proda, mė pas fitues tė tjerė kanė qenė Mehmet Gocia, Kristaq Xhaho e Blerina Shalari. Gjithashtu, Lazėr Preka dhe Krok Gjikaola janė vlerėsuar me ēmime tė treta, pėr tė kaluar te ēmimet inkurajuese qė u morėn nga Klementina Lapi e Bukurie Maloku dhe ēmim karriere pėr Preng Cublleshin. Pėrsa i pėrket poeteshės sė talentuar, fituese e ēmimit tė parė nė konkursin kombėtar letrar pėr tė verbrit, Anisa Proda, ajo vazhdon shkollimin e lartė nė Fakultetin e Shkencave Sociale. Nė tė kaluarėn Proda ka botuar librin “Absurdi nis nga unė”, me 60 poezi e skica tė shkruara nga autorja qysh nė moshėn 13-vjeēare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Anisa Proda
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: