Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tanush Kaso

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Tanush Kaso    18/9/2010, 03:08

Kush Do Te Paguaj?

Kush do te paguaje per ata qe rane,
Kush do te paguaje per vellezerit tane,
Per baballaret tane kush do paguaj,
Na thuaj Enver Hoxha pa na thuaj.
Per jeten e pajetuar te Mitat Allushit
Per rinine e pagezuar te Zake Tanushit
Per te gjitha rinite qe nder burgje u shkrine
Kush do te paguaj thuaj na thuaj.
Per vuajtjen pa fund te nje populli te tere,
Te nje populli shpirtmadh e zemergjere,
Te genjyer shume here dhe ne bese te prere,
Kush do te paguaj na thuaj o pantere.
Per nenat me te zeza, me lotet pa thare,
Per burrat , per djemte qe pa gjygje jane vrare,
Per torturat c'njerezore ne qelite e izolimit,
Do paguaje ministri i brendshem dhe qente e sigurimit?
Per thinjat dhe per rrudhat e femijeve tane
Per lotet e jetimeve per grate qe u dhane
Per ata qe ne perleshje me jeten rane
Shtrenjte do ta paguani ju o tirane.
Kush do te paguaje per s'klleverit s'filitur ne male e fushe,
Per punetoret rrapatur ne kanale
Per ata qe mjerimi i treti ne spitale,
Per te tjeret te tretur ne sanatoriume
Per ata qe jeten e ngrysen ne bodrume.
Per te gjithe sa u trajtuan si buaj e kuaj
Kush pra do te paguaj?
Per ata qe ende dergjen ne cmendine
Vetem pse deshen atdheun lirine.
Per vajzat fisnike qe u plaken ne internim
Jo jo s'do kete kurre shpagim
Vec kenga e pushkes nder duar
Do tu heq ndoshta rrudhat prej fytyre
Hakmarrja do te jete i vetmi ngushellim
Per vuajtjet pa fund te popullit tim
Ajo e pameshirme e tmerrshme do te jete
Avokat mbrojtes per ju s'do te kete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Tanush Kaso
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: