Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Sadik Aliaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Sadik Aliaj    17/9/2010, 15:22

Pejsazh i zymte

Asgje,
ne funditen e gjate
te keti muaji shtatanik.
Asnje cicerim
vec rruge.
Rruge te mbushura me robot;
robot qe ecin,
puthen,
zgerdhihen
e vetemevehte flasin...
Qielli,
krejt ngeshem,
si tufa delesh pertace;
rete,
Drejt veriut i shtyn.


(*******)

Ne kerthizen
e dites se perlotur,
i perlar
prej stuhive rrenimtare
qe ngrene duna
e pas lene vec pluhur,
te nesermes
emrin tend i pata vene;
Une,
adolesheni i endrrave.
Ne qirin e fikur
te nates pa hene
plaget
e kafshimeve kafshore
kullojne…dhimbje!
E mrekullia
s`kish emer tjeter;
(*******)
adoleshentja e endrrave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Sadik Aliaj    17/9/2010, 15:22

I mbetur
mes ikjes se pritur
dhe ardhjes se permalleshme
pak e nga pak
grime e nga nje grime
veten humbas.
Ne pritjen
e shume pritur
sdi, a ke cka pret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Sadik Aliaj    17/9/2010, 15:22

Perplasja e drites(X & Y)

--------------------------------------------------------------------------------

Nese drita
neser perplaset me terrin
dhe perdredh kemben
tek pragu i mengjesit;
ju
mos harroni
te buzeqeshni serish!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Sadik Aliaj    17/9/2010, 15:23

Zoti a djalli
te dhuroj tre shtepi,
s'e di.
Nje per trupin,
dy per shpirtin.
Ce do harten
strehe me shume pse?
A nuk e sheh
se ka njerez qe flene perjashta?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Sadik Aliaj    17/9/2010, 15:23

X
Tej ne shpat kete vere,
nje pishe e mocme po thahet;
gjethet e kuqerremta me nuk gervishin
krahe-varur trupi mezi e mban.
poshte gremina
pak rreshire ende trupit i varet.


XX

Shpirt i thyer
copat per ke ti mbledh?
kur ta ribej,
per cilin trup?
Se truri keto dite nuk qenka ne mode.


XXX
Si babaxhan shkon rrugeve te terthorta
nen sqetull,lulet
nje nga nje ja marrin.
Qesh tinezisht,nen buze peshperit:
-Merrni,merrni o te marre
ne veshjen time prej akulli te merdhira
jane.Nje kam
qe shpirt i jap e gjak ne ditet e ftohta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sadik Aliaj    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sadik Aliaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: